Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Pokračování exekuční akce „KAJETÁN“

4. 6. 2018 Tisková zpráva

Ing. Zdeňka Hušáková tisková mluvčí Specializovaného finančního úřadu

Specializovaný finanční úřad navázal na úspěšnou exekuční akci s pracovním názvem KAJETÁN, která proběhla v březnu letošního roku. Ve čtvrtek 31. května pokračovala mobiliární exekuce zaměřená na zabavení finančních prostředků z nelegálně provozovaných technických zařízení, tzv. „kvízomatů“.

Pracovníci Specializovaného finančního úřadu ve spolupráci s pracovníky Finančního úřadu pro Jihomoravský kraj vytvořili 12 týmů. Exekuce proběhla ve 12 provozovnách daňového dlužníka, který neuhradil pokutu uloženou za nelegální provozování výherních hracích přístrojů. Zabavené finanční prostředky pokryjí daňový nedoplatek částkou téměř jednoho milionu korun.

K úspěchu akce významně přispěla spolupráce s Celní správou, jejíž pracovníci zajistili bezpečnost daňových exekutorů a dále pak zabavili v navštívených provozovnách 24 hracích zařízení.

Akce KAJETÁN byla úspěšná nejen co do výše vybrané částky a konfiskace hracích přístrojů, ale i prezentací Finanční správy a Celní správy v boji s nelegálním hazardem. V rámci společné akce bylo nasazeno 40 pracovníků Finanční správy a 50 pracovníků Celní správy.