Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Kontrola odhalila další případ vydávání falešných účtenek v pražské restauraci

3. 8. 2018 Tisková zpráva

Mgr. Miroslava Bardonková tisková mluvčí FÚ pro hlavní město Prahu

Kontrolu zaměřenou na dodržování povinností vyplývajících ze zákona o EET provedli ve středu 1. srpna pracovníci Finančního úřadu pro hlavní město Prahu s podporou pražských celníků v jedné z vyhlášených pražských restaurací. Kontroloři během akce zadokumentovali vydávání tisíců falešných účtenek z pokladního zařízení.

Kontrolovaná restaurace byla z důvodu podezření na porušování zákona pracovníky finančního úřadu několik měsíců monitorována. Ze závěrů kontrolní akce vyplývá, že dokumentovaným podvodným jednáním bylo zatajeno přes 13 000 tržeb. O výši postihu bylo s podnikatelským subjektem zahájeno správní řízení.   

Jedná se o další případ vydávání falešných účtenek, který byl pracovníky Finančního úřadu pro hlavní město Prahu v krátkém časovém úseku zjištěn. Obcházení zákona formou vydávání falešných účtenek se provozovatelům nevyplácí. Finanční správa je schopna takovéto jednání zjistit, dokumentovat a ve správním řízení postihovat. Provozovatelům restaurací za tento druh podvodné činnosti hrozí pokuta až do výše 500 000 korun.