Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

V Chomutově a Kadani lze společně s přiznáním k dani z příjmů podat také Přehledy OSVČ

10. 3. 2017 Tisková zpráva

Ing. Radim Vlačiha tiskový mluvčí Finančního úřadu pro Ústecký kraj

Podnikatelé mohou na pracovištích v Chomutově a Kadani při podání daňového přiznání k dani z příjmů podat také Přehledy o příjmech a výdajích OSVČ za rok 2016 pro správu sociálního zabezpečení (dále jen OSSZ) a zároveň Přehled OSVČ za rok 2016 pro VZP ČR.

Finanční úřad pro Ústecký kraj prostřednictvím svého Územního pracoviště v Chomutově informuje, že podnikatelé, kteří přijdou ve dnech 27. 3. 2017 – 3. 4. 2017 podat na podatelnu územních pracovišť v Chomutově a v Kadani daňové přiznání k dani z příjmů fyzických osob mohou rovněž podat Přehledy OSVČ pro OSSZ, která přechodně otevře na těchto pracovištích svou podatelnu. Zároveň budou v prostorách těchto územních pracovišť k dispozici formuláře Přehled OSVČ za rok 2016 pro VZP ČR.

Doplňujeme informaci, že na všech územních pracovištích Finančního úřadu pro Ústecký kraj dojde k rozšíření úředních hodin pro účely sběru daňových přiznání k dani z příjmů fyzických osob i k dani z příjmů právnických osob. Rozšířené úřední hodiny jsou určeny v rozmezí od 27. března 2017 do 31. března 2017 v době od 8.00 hodin do 17.00 hodin a v poslední den lhůty pro podání daňového přiznání k dani z příjmů a pro úhradu této daně, tj. 3. dubna 2017 budou všechna pracoviště otevřena v době od 8.00 hodin do 18.00 hodin.

Sdělujeme všem poplatníkům, že svá daňová přiznání mohou podat elektronicky a veškeré informace k této preferované podobě najdou na www.daneelektronicky.cz, včetně jednoduchých průvodců a vysvětlivek.

Tiskovou zprávu k podávání daňových přiznání k dani příjmů a k jejímu zaplacení vydalo Generální finanční ředitelství v Praze dne 14. února 2017. Tato tisková zpráva je dostupná na webu Finanční správy ČR v sekci Tiskové zprávy GFŘ.

Podrobnější informace vztahující se k podání přiznání k dani z příjmů, včetně formulářů a informací k jejich vyplnění, jsou dostupné na internetových stránkách Finanční správy www.financnisprava.cz.