Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Trnkobraní navštívili kontroloři evidence tržeb

23. 8. 2017 Tisková zpráva

Ing. Bc. Karel Skoumal vedoucí Oddělení sekretariátu ředitele, tiskový mluvčí

Vizovického Trnkobraní se kromě návštěvníků a účinkujících zúčastnili i kontroloři evidence tržeb z Finančního úřadu pro Zlínský kraj.

Letošního víkendového 50. Vizovického Trnkobraní, se kromě běžných návštěvníků účastnili také pracovníci Oddělení evidence tržeb Finančního úřadu pro Zlínský kraj. Kontrolní akce na festivalu byla zaměřená na hotovostní tržby inkasované v prodejních stáncích za zboží a služby, které spadají do 1. a 2. fáze evidence tržeb. Většina prodejců, kteří měli povinnost tržby evidovat, si své povinnosti plnila, přesto byly ve třech případech za nevystavení účtenky uděleny blokové pokuty.

U jednoho ze stánků bylo shledáno pochybení, které bylo s prodejcem na místě projednáno. I přesto se daňový subjekt nepoučil a totožné pochybení bylo odhaleno i následující den. To bylo důvodem, že za opakované nevystavení účtenky a neodeslání údajů byl celý případ postoupen ke správnímu řízení, ve kterém může být provinilci udělena pokuta až 500 tis. Kč.

V sobotních nočních hodinách se zaměstnanci finančního úřadu přesunuli z Vizovic do centra Zlína, kde provedli další kontrolní nákupy. V jedné z pivnic se potvrdilo podezření na porušování zákona o evidenci tržeb. Vzhledem k pokročilé době bylo projednávání přestupku velmi složité, neboť do jednání měli snahu zasahovat i poněkud podroušení hosté. Zaměstnanci správce daně však situaci zvládli i bez asistence policie a hříšníkovi udělili blokovou pokutu.