Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Upozornění na nutnost navýšení inkasního limitu SIPO

19. 4. 2016

Finanční úřad pro Jihočeský kraj upozorňuje všechny poplatníky, využívající pro platbu daně z nemovitých věcí soustředěné inkasní platby obyvatelstva (SIPO), aby si zkontrolovali a případně zvýšili inkasní limit pro platby SIPO tak, aby pokryl celou předpokládanou výši daně.

Finanční úřad pro Jihočeský kraj upozorňuje všechny poplatníky, využívající platbu daně z nemovitých věcí prostřednictvím soustředěné inkasní platby obyvatelstva (SIPO), aby si nezapomněli zkontrolovat inkasní limit vůči správci daně a případně jej zvýšit tak, aby pokryl celou předpokládanou výši daně. V případě nedostačujícího limitu nebude platba SIPO bankou provedena a může tak dojít ke vzniku nedoplatku na dani.

Poplatníkům, kteří hradí daň prostřednictvím SIPO (do 31. 1. 2016 vyplnili Oznámení o placení daně z nemovitých věcí prostřednictvím SIPO), nebude zaslána poštovní poukázka pro placení daně, informaci o výši hrazené daně obdrží od České pošty v rámci podrobného přehledu jednotlivých předpisů plateb. Nebude-li do 31. května uhrazena splatná daň prostřednictvím SIPO, bude poplatníkovi Českou poštou zaslána upomínka neuhrazených předpisů SIPO.