Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Upozornění na nutnost navýšení inkasního limitu SIPO

19. 4. 2016 Tisková zpráva

Ing. Jana Králová tisková mluvčí Finančního úřadu pro Jihočeský kraj

Finanční úřad pro Jihočeský kraj upozorňuje všechny poplatníky, využívající pro platbu daně z nemovitých věcí soustředěné inkasní platby obyvatelstva (SIPO), aby si zkontrolovali a případně zvýšili inkasní limit pro platby SIPO tak, aby pokryl celou předpokládanou výši daně.

Finanční úřad pro Jihočeský kraj upozorňuje všechny poplatníky, využívající platbu daně z nemovitých věcí prostřednictvím soustředěné inkasní platby obyvatelstva (SIPO), aby si nezapomněli zkontrolovat inkasní limit vůči správci daně a případně jej zvýšit tak, aby pokryl celou předpokládanou výši daně. V případě nedostačujícího limitu nebude platba SIPO bankou provedena a může tak dojít ke vzniku nedoplatku na dani.

Poplatníkům, kteří hradí daň prostřednictvím SIPO (do 31. 1. 2016 vyplnili Oznámení o placení daně z nemovitých věcí prostřednictvím SIPO), nebude zaslána poštovní poukázka pro placení daně, informaci o výši hrazené daně obdrží od České pošty v rámci podrobného přehledu jednotlivých předpisů plateb. Nebude-li do 31. května uhrazena splatná daň prostřednictvím SIPO, bude poplatníkovi Českou poštou zaslána upomínka neuhrazených předpisů SIPO.