Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Společná exekuční akce tří finančních úřadů

10. 2. 2016 Tisková zpráva

Mgr. Miroslava Bardonková tisková mluvčí Finančního úřadu pro hlavní město Prahu

Přesvědčení, že finanční úřad pracuje pomalu a je schopen zasáhnout pouze v rámci své územní příslušnosti, se stává iluzí. Finanční úřad pro hlavní město Prahu v rámci své vyhledávací činnosti identifikoval daňový subjekt, u kterého měl zásadní pochybnosti o tom, že bude schopen a ochoten plnit své závazky na dani z přidané hodnoty.

Na základě dat získaných v rámci spolupráce s Celní správou ČR pracovníci Finančního úřadu pro hlavní město Prahu vystavili zajišťovací příkaz na daň z přidané hodnoty ve výši překračující milion korun a následně pak exekuční příkaz na zboží, které se aktuálně nacházelo na území České republiky. Finanční úřad vyzval daňového dlužníka k úhradě daňového nedoplatku, ten však nedoplatek neuhradil.

V těsné spolupráci s Celní správou ČR a na dožádání Finančního úřadu pro hlavní město Prahu pracovníci Finančního úřadu pro Jihomoravský kraj a Finančního úřadu pro Olomoucký kraj, v souladu s vystaveným exekučním příkazem, operativně zajistili zboží v místě, kde se reálně nacházelo. Exekutoři moravských finančních úřadů na místě zajistili sepsání, přeložení i ostrahu zboží z 45 palet s reálnou prodejní hodnotou 700 tisíc korun. Nebude-li daňový nedoplatek daňovým dlužníkem v náhradním termínu uhrazen, bude zajištěné zboží zahrnující hračky, parfémy i elektroniku předáno do dražby.

Exekuční akce a následné dražby zabavených movitých i nemovitých věcí jsou účinným nástrojem Finanční správy k úhradě daňových nedoplatků. Kompletní informace o připravovaných dražbách naleznete přehledně na internetových stránkách Finanční správy na adrese www.financnisprava.cz. Přímý odkaz na aktuální informace o dražbách: Dražby pořádané Finanční správou.