Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Rekordní dražba vynesla milióny korun

11. 11. 2016 Tisková zpráva

Ing. Radim Vlačiha tiskový mluvčí FÚ pro Ústecký kraj

Konec měsíce října byl pro Finanční úřad pro Ústecký kraj rekordní z pohledu uskutečněné dražby, kterou se podařilo vydražit exekuovaný majetek ve výši 6,6 miliónů korun.

Rekordní dražba se konala dva dny před státním svátkem vzniku samostatného československého státu. Na územním pracovišti v Roudnici nad Labem byla draženým předmětem nemovitá věc skládající se ze dvou částí a situovaná cca 10 minut od centra města Roudnice nad Labem – Karlova náměstí. Umístění draženého areálu v klidové zóně, kde z jedné strany je lemován řekou Labe a z dalších stran jsou situovány sportoviště a lesoparky, způsobilo správcem daně stanovenou částku nejnižšího dražebního podání ve výši 6,6 milionů korun. Za tuto částku byl nakonec areál také vydražen.

Aktivity spojené s exekuční a dražební činnosti budou stále jednou z priorit FS ČR resp. Finančního úřadu pro Ústecký kraj, a proto apelujeme na aktuální dlužníky, aby se zkontaktovali se svým místně příslušným správcem daně a pokusili se společně najít řešení svých povinností. Aktivní přístupy dlužníků spolupracujících se správcem daně na řešení situace se vyplatí zejména těm, kteří se nechtějí vystavit exekuci správce daně, která není jistě příjemnou záležitostí. Tyto exekuce se konají většinou na provozovnách dlužníků a dochází tak k nepříjemným situacím především pro daňového dlužníka vůči svým zákazníkům nebo klientům.

Informace ohledně dražební činnosti Finanční správy, tj. termíny dražebních jednání a dražené předměty, jsou uvedeny na webových stránkách www.financnisprava.cz/cs/financni-sprava/drazby-financnich-uradu