Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Pokračujeme v úspěšných dražbách i v tomto roce

25. 1. 2016 Tisková zpráva

Ing. Radim Vlačiha tiskový mluvčí Finančního úřadu pro Ústecký kraj

Nečekaný zájem veřejnosti vyvolala první dražba nákladního automobilu Fiat Dobló Cargo combi 1,3 JTD za vyvolávací cenu 85 tisíc korun. Do dražby se zaregistrovalo celkem 13 dražitelů s místem bydliště napříč Českou republikou.

Dne 13. ledna 2016 se na Finančním úřadu pro Ústecký kraj – Územním pracovišti v Mostě uskutečnila první dražba zabavených movitých věcí daňových dlužníků roku 2016. Tentokrát byl ve veřejné dražbě nabízen nákladní automobil. Přítomnost 13 zaregistrovaných dražitelů z celé České republiky naznačila slušný zájem o dražený předmět. Vydražitelem se, po zajímavém průběhu licitace, stal dražitel až z metropole úrodné Hané, z Olomouce, a to s nejvyšším učiněným podáním ve výši 215 tisíc korun.

Finanční úřad pro Ústecký kraj tak pokračuje v úspěšné dražební činnosti z roku 2015, kdy se uskutečnilo celkem 50 dražeb, a to jak movitých, tak nemovitých věcí, zabavených v rámci daňových exekucí. Výtěžek z uskutečněných dražeb dosáhl v minulém roce téměř 8 milionů korun a byl použit na snížení daňových nedoplatků dlužníků.

Pro zájemce o další dražené předměty lze doporučit návštěvu internetových stránek Finanční správy ČR, kde lze najít informace o konání dražebních jednání a také zajímavé dražené předměty: http://www.financnisprava.cz/cs/financni-sprava/drazby-financnich-uradu