Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Karlovarský finanční úřad mění adresy některých svých poboček

29. 5. 2016 Tisková zpráva

Ing. Čestmír Kubera ředitel Finančního úřadu pro Karlovarský kraj

Od prvního červnového úředního dne, kterým je středa 1. 6. 2016 se mění umístění a rozsah služeb některých pracovišť Finančního úřadu pro Karlovarský kraj. Po více jak pětadvaceti letech své samostatnosti dochází k přechodu na jinou formu poskytování služeb veřejnosti u dosavadního Územního pracoviště v Kraslicích a stejně tak v Aši, které budou k dispozici občanům v režimu kontaktního místa.

Předmětem zachování jejich činnosti je poskytování služeb kvalifikované podatelny pro veškeré daňové záležitosti, jako je zejména přijímání daňových přiznání, registračních přihlášek a jiných žádostí a podání, kontrola jejich formální úplnosti, poskytování tiskopisů a základních informací z daňového řízení, kdy po dohodě zde lze sjednat i možnost osobního vyzvedávání určitých druhů korespondence, jako například osobní převzetí potvrzení. Podstatnou změnou však je, že v daném místě již nebude přímo dostupný daňový spis, který je nově uložen na příslušném okresním pracovišti. Lze však stále dojednat jeho předložení k případnému nahlédnutí v dosavadním místě, zpravidla však až v navazující úřední den.

Územní pracoviště v Kraslicích přechází na adresu Palackého 1891 do budovy Odboru dopravy tamního městského úřadu a Územní pracoviště v Aši na adresu Hlavní 239/23 do budovy Městské knihovny. Úřední dny jsou zabezpečovány jednotně v pondělí a ve středu od 8 do 17 hodin.

Samotné placení daní lze činit v hotovosti pouze na pobočkách finančního úřadu v okresních městech, a to v úředních dnech pondělí a středa od 8 do 12 hod a od 13 do 15:30 hod. Na každém pracovišti finančního úřadu jsou k dispozici složenky pro úhradu daně a také speciální daňová složenka, jejímž prostřednictvím lze platit pouze vybrané druhy daní u České pošty bez poštovního poplatku (kromě poboček typu Pošta Partner) – daň z nemovitých věcí, daň z příjmů fyzických osob, daň z nabytí nemovitých věcí a předchozí daň z převodu nemovitostí.