Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Finanční úřad pro Ústecký kraj si opět vyšlápnul na daňové dlužníky

11. 2. 2016 Tisková zpráva

Ing. Radim Vlačiha tiskový mluvčí Finančního úřadu pro Ústecký kraj

Finanční úřad pro Ústecký kraj zrealizoval dne 9. února 2016 další celokrajskou exekuční akci pod názvem „Hromnice“, která byla zaměřena na dlužníky s evidovanými daňovými nedoplatky na dani z přidané hodnoty, dani z příjmů fyzických osob a dani z příjmů právnických osob.

Do této exekuční akce byla tentokráte zapojena všechna územní pracoviště finančního úřadu.

Provedeno bylo celkem 25 místních šetření nebo následných daňových exekucí zabavením movitých věcí, při nichž nebyly hlášeny žádné mimořádné události např. nesoučinnost daňových dlužníků, verbální ani fyzické útoky vůči pracovníkům správce daně.

Zabavována byla peněžní hotovost a movité věci, mezi nimiž byla osobní vozidla, nákladní vozidlo nebo dokonce i skútr.

Zabavený nákladní automobil

V konkrétnějším výčtu této akce bylo zabaveno jedenáct osobních vozidel různých výrobních značek, nákladní automobil s hydraulickým nakládacím jeřábem (viz. foto), vysokozdvižný vozík, výrobní linka na výrobu ovocných moštů sestávající se z pračky a drtičky ovoce, jednopásového tlakového lisu a pasterační jednotky. Dále dvě strojové vrtačky, nástěnná bruska, tři svářecí soupravy, Autogen souprava, tabulové nůžky, ohýbačka plechu a vypalovací pece na skleněné výrobky.

Stran finanční hotovosti byla získána částka ve výši 455 tisíc korun, která bude použita na úhradu daňových nedoplatků konkrétních dlužníků, kterým byla hotovost zajištěna a odebrána. Částka byla předána do pokladen územních pracovišť vymáhacími pracovníky. V rámci exekuční akce byly daňovými dlužníky přislíbeny další finanční úhrady, které nejsou do celkové částky zahrnuté.

Při součtu odhadních cen zabavených vozidel, ostatních movitých věci a finanční hotovosti konstatujeme, že byl zabaven majetek daňových dlužníků v celkové částce přesahující 6 milionů korun.