Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Finanční úřad pro Ústecký kraj informuje o změně služeb poskytovaných poplatníkům na územních pracovištích v Bílině a Podbořanech

9. 5. 2016 Tisková zpráva

Ing. Radim Vlačiha tiskový mluvčí Finančního úřadu pro Ústecký kraj

Od 23. května dojde na Územním pracovišti v Bílině a Územním pracovišti v Podbořanech ke změně úředních hodin pro výkon státní správy.

Finanční úřad pro Ústecký kraj informuje veřejnost, že od 23. května 2016 budou na dvou výše uvedených územních pracovištích zajištěné následující oblasti výkonu státní správy, a to příjem veškerých podání a poskytování součinnosti občanům, agenda poskytování informací ve věcech daní, zejména pak pořizování a ověřování výpisů z digitalizované části spisu v rozsahu Daňové informační schránky. V rámci této činnosti bude nadále na těchto pracovištích vystavováno potvrzení včetně potvrzení o stavu osobního daňového účtu, poskytování základních informací k oblastem činnosti Finanční správy a distribuce daňových tiskopisů. V praxi to bude znamenat, že i nadále bude veřejnosti poskytována maximální možná součinnost a úřední dny budou zabezpečené kvalifikovanými pracovníky Územního pracoviště v Teplicích resp. Územního pracoviště v Lounech.

Úřední hodiny budou na obou pracovištích poskytovány ve dnech pondělí a středa, a to od 08:00 – do 17:00 hodin s pravděpodobným rozšířením úředních hodin v exponovaných měsících (leden, březen). Dochází tedy především k redukci úředních hodin, kdy budou pracovníci územních pracovišť k dispozici veřejnosti.

Upozorňujeme veřejnost, že daňový spis, který byl doposud uložen na Územním pracovišti v Bílině, bude od 23. května uložen na Územním pracovišti v Teplicích a v případě Územního pracoviště v Podbořanech bude daňový spis uložen na Územním pracovišti v Žatci.