Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Finanční úřad pro Olomoucký kraj přednášel bezmála stovce posluchačů na odborném semináři Okresní hospodářské komory Jeseník

9. 2. 2016 Tisková zpráva

Bc. Veronika Kotullová tisková mluvčí Finančního úřadu pro Olomoucký kraj

Dne 28. ledna 2016 se uskutečnil odborný seminář k problematice kontrolního hlášení DPH 2016 v prostorech Hotelu Slovan v Jeseníku, kde přednášeli pracovníci Finančního úřadu pro Olomoucký kraj.

Tématem semináře bylo kontrolní hlášení, které bylo zavedeno k 1. lednu tohoto roku, související legislativa, postup vyplnění příslušného formuláře a sankční systém. Tuto aktuální problematiku si přišla vyslechnout bez mála stovka posluchačů.

Seminář uvedla ředitelka Okresní hospodářské komory Jeseník Jana Franková. Následně pokračovala Ing. Jana Holíková, vedoucí Oddělení nepřímých daní Finančního úřadu pro Olomoucký kraj, která přednášela o základním vymezení kontrolního hlášení, způsobu podání a o následcích nesplnění povinností souvisejících s kontrolním hlášením. Dotazy účastníků směřovaly ke lhůtám elektronického podání a k sankcím. V závěru semináře vystoupila Ing. Zuzana Doubravová, pracovnice Oddělení nepřímých daní Finančního úřadu pro Olomoucký kraj, která vyložila obsah formuláře ke kontrolnímu hlášení. V průběhu výkladu této části semináře byla vznesena spousta dotazů k vyplnění kontrolního hlášení.

V závěru semináře bylo upozorněno na možnost zaslání dotazů, které se týkají kontrolního hlášení, na e-mailové adresy a na telefonní linky uvedené na kontaktní stránce v sekci Kontrolní hlášení. Další informace lze nalézt na webové adrese:
http://www.financnisprava.cz/cs/dane-a-pojistne/dane/dan-z-pridane-hodnoty/kontrolni-hlaseni-DPH.