Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Exekuční akce "GUTENBERG"

10. 5. 2016 Tisková zpráva

Mgr. Miroslava Bardonková tiskový mluvčí Finančního úřadu pro hlavní město Prahu

Exekuční akce Finančního úřadu pro hlavní město Prahu s krycím názvem „GUTENBERG“ proběhla za maximálního utajení 5. května 2016. Při této exekuční akci se podařilo zabavit majetek daňového dlužníka v hodnotě 285.707.326 Kč. Stala se jednou z nejúspěšnějších akcí v historii Finanční správy České republiky.

Exekuční akce byla pečlivě připravena a bleskově provedena týmem exekutorů Finančního úřadu pro hlavní město Prahu. Na jejich bezpečnost dohlíželi příslušníci Celního úřadu pro hlavní město Prahu a Celního úřadu pro Ústecký kraj. Exekuční akce probíhala souběžně na dvou místech České republiky a byly při ní zabaveny především tiskařské stroje a manipulační technika.

Pokud daňový dlužník neuhradí svůj daňový nedoplatek, který dosahuje závratné výše čtvrt miliardy korun, bude zabavený majetek prodán v dražbě.

Obecně můžeme takovéto exekuční akce označit za velmi efektivní nástroj snižování daňových nedoplatků, které mají mimo přímého přínosu do státního rozpočtu i preventivní účinky. Nejeden daňový dlužník pochopil, že dluhy na daních se nevyplácí a raději svůj daňový nedoplatek uhradil nebo si požádal o jeho splátkování.

Kompletní informace o připravovaných dražbách naleznete přehledně na internetových stránkách Finanční správy na adrese www.financnisprava.cz, odkaz: Dražby.