Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Další dražby Finančního úřadu pro Jihočeský kraj

7. 4. 2016 Tisková zpráva

Ing. Jana Králová tisková mluvčí Finančního úřadu pro Jihočeský kraj

Nečekaný zájem veřejnosti vyvolaly dražby motorových vozidel. Do dražeb se zaregistrovalo celkem 53 dražitelů s místem bydliště napříč Českou republikou.

Ve dnech 5. a 7. 4. 2016 proběhly v budově Finančního úřadu pro Jihočeský kraj, Územním pracovišti v Českých Budějovicích 2 dražby několika osobních automobilů. Motorová vozidla patří mezi dlouhodobě nejvyhledávanější dražené předměty.

Dne 5. 4. 2016 byly ve veřejné dražbě nabízené 4 osobní automobily. Přítomnost 27 zaregistrovaných dražitelů z celé České republiky naznačila slušný zájem o dražené předměty. Osobní automobily byly vydraženy v celkové částce 915 tis. Kč. Velký zájem pokračoval i dne 7. 4. 2016, kdy bylo v nabídce dražby 5 osobních automobilů, a byly vydraženy v celkové částce 1 570 tis. Kč. Této dražby se zúčastnilo 26 zapsaných zájemců, opět z několika míst České republiky.

Vydražená částka bude použita na úhrady nedoplatků daňových dlužníků.

Finanční úřad pro Jihočeský kraj i nadále bude pokračovat v úspěšné dražební činnosti. Pro zájemce o další dražené předměty lze doporučit návštěvu internetových stánek Finanční správy ČR, kde lze najít informace o konání dražebních jednání a také zajímavé dražené předměty: http://www.financnisprava.cz/cs/financni-sprava/drazby-financnich-uradu.