Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Další dražba předčila očekávání

30. 3. 2016 Tisková zpráva

Ing. Radim Vlačiha tiskový mluvčí Finančního úřadu pro Ústecký kraj

V adrenalinovou soutěž se změnila dražba luxusního osobního automobilu, která proběhla na Finančním úřadu pro Ústecký kraj, Územním pracovišti v Lounech dne 23. března 2016.

Velmi úspěšně byl vydražen luxusní osobní automobil AUDI A7 3,0 Bi – TDI Quattro tiptronic Sportback, bílé barvy s rokem výroby 2012. Úřední osoba – daňový exekutor stanovil vyvolávací cenu draženého automobilu na částku přesahující 645 tisíc korun. O dražbu byl projeven velký zájem, což dokládal samotný počet 13 registrovaných dražitelů z různých koutů České republiky. Dostavil se dokonce i zájemce z Německa, protože se dostavil až po zahájení dražebního jednání, nebyl do jednání připuštěn.

Konečná vydražená částka se, po vzrušujícím průběhu licitace, vyšplhala až na 1,190 tisíc korun a přesáhla tak o cca 220 tisíc korun odhadovanou cenu nabízeného automobilu. Vydražená částka bude po drobných redukcích rovnajících se hotovým nákladům správce daně souvisejících s dražbou, zaevidována na daňové nedoplatky daňového dlužníka.

Finanční úřad pro Ústecký kraj tak i nadále pokračuje v úspěšné dražební činnosti, kde mezi nejvyhledávanějšími draženými předměty jsou právě motorová vozidla. Další dražební jednání motorových vozidel se bude konat tentokrát na Územním pracovišti v Teplicích dne 5. dubna 2016. Dražena budou osobní vozidla AUDI A4 1.9 TDI nebo AUDI A4 AVANT 8E. Na stejném územním pracovišti proběhne dne 7. dubna 2016 dražba motocyklu skútr PIAGGIO X9, což může být s ohledem na příchod jara a tedy i motoristické sezóny zajímavá nabídka.

Pro zájemce o další dražené předměty movité i nemovité doporučujeme návštěvu internetových stránek http://www.financnisprava.cz/cs/financni-sprava/drazby-financnich-uradu Finanční správy ČR, kde lze najít informace o konání dražebních jednání, o dražených předmětech a rovněž podmínky účasti na jednotlivých dražbách.