Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Chcete platit daň přes SIPO? Na přihlášení zbývají dva týdny!

18. 1. 2016 Tisková zpráva

JUDr. David Stančík tiskový mluvčí Finančního úřadu pro Jihomoravský kraj

Platba daně přes SIPO, tedy nejpohodlnější možný způsob platby daně, je možná již letos. Přihlašovací formulář je ale třeba podat na úřadě do konce ledna!

Platba daně přes SIPO, tedy nejpohodlnější možný způsob platby daně, je možná již letos. Přihlašovací formulář je ale třeba podat na úřadě do konce ledna!

Od tohoto roku je možné platit daň z nemovitých věcí prostřednictvím SIPO. Poplatník, který chce platit daň z nemovitých věcí jednoduše a bez starostí prostřednictvím SIPO, musí

  1. být poplatníkem daně z nemovitých věcí, kterému bylo Českou poštou přiděleno spojovací číslo,
  2. podat na finančním úřadě do 31. ledna 2016 vyplněné oznámení o placení daně z nemovitých věcí prostřednictvím SIPO (speciální formulář) - u místně a věcně příslušného finančního úřadu
  3. přiložit k oznámení rozpis bezhotovostní platby SIPO nebo jiný doklad prokazující přidělení spojovacího čísla

Oznámení je třeba podat pro každý kraj zvlášť, má-li subjekt nemovité věci ve více krajích.

Jaké má platba přes SIPO výhody?
Daň bude stržena automaticky v rámci měsíční platby SIPO, poplatník tedy nemusí čekat na složenku nebo zjišťovat aktuální výši daně. Finanční úřad rovněž (při zaškrtnutí dané volby na oznámení) sám zohlední a započte případné přeplatky a nedoplatky vůči platbě daně. Poplatník má také jistotu, že k platbě dojde, nemusí řešit variabilní kód ani číslo účtu. Rovněž má v ruce doklad SIPO o výši daně i o její úhradě.

Více informací je k nalezení na http://www.financnisprava.cz/cs/dane-a-pojistne/dane/dan-z-nemovitych-veci/sipo