Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Počínaje rokem 2016 Finanční správa nově nabízí možnost platby daně z nemovitých věcí prostřednictvím SIPO

7. 12. 2015 Tisková zpráva

Ing. Jana Králová tisková mluvčí Finančního úřadu pro Jihočeský kraj

Poplatník v případě zájmu vyplní Oznámení o placení daně z nemovitých věcí prostřednictvím SIPO a spolu s dokladem o přidělení spojovacího čísla nebo s aktuálním rozpisem bezhotovostní platby SIPO ho doručí na územní pracoviště spravující spis poplatníka. K provedení platby daně z nemovitých věcí prostřednictvím SIPO od roku 2016 musí poplatník doklady předat nejpozději do 31. ledna 2016.

Služba úhrady daně prostřednictvím SIPO umožňuje bezstarostné placení daně z nemovitých věcí. Poplatníci již nemusí mít starost, kdy jim bude doručena složenka k zaplacení, aby stihli zaplatit včas. Platba bude automaticky odepsána z jejich účtu včas a nehrozí jim tak sankce za opožděnou platbu daně. Placení prostřednictvím SIPO proběhne i v následujících zdaňovacích obdobích zcela automaticky, a to i pokud dojde ke změně výše daně. K dalším nesporným výhodám platby daně prostřednictvím SIPO patří úspora času, který poplatníci každoročně stráví čekáním ve frontě na poště či hotovostní platbou daně na pokladně územního pracoviště finančního úřadu.

Poplatníkům zaslala Finanční správa spolu se složenkami v květnu tohoto roku informace k možnému placení daně z nemovitých věcí na rok 2016 pomocí SIPO. Dosud v Jihočeském kraji této nabídky využil překvapivě pouhý zlomek občanů se zřízenou službou soustředěných plateb SIPO. Poplatníkům, kteří dosud nejsou držiteli spojovacího čísla SIPO, jej přidělí Česká pošta na kterékoliv pobočce.

Tiskopis Oznámení o placení daně z nemovitých věcí prostřednictvím SIPO je včetně Podmínek pro platbu daně z nemovitých věcí prostřednictvím SIPO od zdaňovacího období roku 2016 k dispozici na územních pracovištích Finančního úřadu pro Jihočeský kraj nebo na www.financnisprava.cz pod záložkou Daňové tiskopisy. Podrobnější informace naleznete na www.financnisprava.cz v záložce Daně a pojistné – Placení daní – SIPO.