Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Nestůjte ve frontě - vyplňte daňové přiznání online

8. 1. 2015 Tisková zpráva

JUDr. David Stančík tiskový mluvčí Finančního úřadu pro Jihomoravský kraj

Elektronická podání pro finanční správu neboli zkráceně „EPO“ je aplikace, s jejíž pomocí vyplní daňové přiznání k daním z příjmů bez chyb i uživatel, který není zvyklý běžně komunikovat elektronicky.

Tato aplikace totiž nabízí rozsáhlé nápovědy, výběry z číselníků, kontroly údajů včetně spolehlivého „průvodce“ celým daňovým přiznáním.

Aplikace je na Daňovém portálu Finanční správy ČR na www.daneelektronicky.cz.

Použití aplikace EPO nutně neznamená, že poplatník zde vyplněné daňové přiznání podá na finanční úřad elektronicky. Může, ale nemusí.

Jako výstup má možnost zvolit následující varianty:

  • Vytištění přiznání (případně uložení) a následné doručení na finanční úřad v písemné podobě s vlastnoručním podpisem (černobílý výstup není na závadu)
  • Odeslání podání elektronicky s použitím zaručeného elektronického podpisu
  • Odeslání podání elektronicky bez použití zaručeného elektronického podpisu, s nutností doručení z EPO vytištěného Potvrzení z podání, tzv. E-tiskopisu, do 5 kalendářních dnů na finanční úřad
  • Odeslání podání elektronicky pomocí přihlášení datové schránky poplatníka do datové schránky správce daně.

Široké technické možnosti on-line kontrol a automatických doplnění v aplikaci EPO ocení všichni uživatelé, včetně těch, kteří jsou zvyklí upřednostňovat při vyplňování svého daňového přiznání tzv. interaktivní formulář.