Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Není koberec jako koberec: Akce TEPICH za 3 720 000 korun

22. 10. 2015 Tisková zpráva

Finanční úřad pro Karlovarský kraj

Finanční úřad pro Karlovarský kraj věnoval celý čtvrteční den daňovým nedoplatkům. Tentokrát se zaměřil na obchodníky s koberci. Shodou „náhod“ 2 firmy v rodinném vlastnictví podnikající ve stejném oboru začaly vykazovat již neúnosnou míru svých dluhů.

V zájmu zajištění jejich splatnosti proto daňoví inspektoři zrevidovali dostupný majetek firem a s otevírací dobou 2 provozoven přistoupili k exekučnímu zajištění dostupného obchodního zboží. Na soupisech finanční správy se tak ocitly – koberce za více jak 1 milion korun, tapety za 500 tisíc korun, dekorační látky za 446 tisíc korun, záclony za 190 tisíc korun, plovoucí podlahy za 60 tisíc korun, manipulační a výrobní technika za dalších více jak 1 milion korun. Aktivita berňáků vzbudila mimořádný zájem nestora tohoto rodinného podnikání, což ho stálo pohotové zabavení osobního automobilu Mercedes BENZ v hodnotě 300 tisíc korun, kterým se na místo výkonu exekuce dopravil a jenž bude použit na úhradu jeho vlastních daňových nedoplatků.

Po fundovaném ukončení akce zaměstnancům Finanční správy ČR nezkalila jejich profesionálně zvládnutý den ani skutečnost, že při přepravě „kobercového“ zboží k náležitému uskladnění, byl jejich pracovní den nečekaně prodloužen čekáním na zprůjezdnění přístupové cesty ke skladovacímu areálu v důsledku pokládky nového asfaltového koberce.

Video z akce TEPICH