Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Náměstkyně Hornochová v Brně diskutovala s podnikateli o EET

1. 7. 2015 Tisková zpráva

JUDr. David Stančík tiskový mluvčí Finančního úřadu pro Jihomoravský kraj

Pět desítek významných podnikatelů z oboru pohostinství a ubytovacích služeb a dvacet daňových poradců v úterý odpoledne v Brně diskutovalo s náměstkyní ministra financí, Mgr. Simonou Hornochovou, o projektu elektronické evidenci tržeb (EET).

"Diskuse byla oproti Plzni daleko techničtější a konkrétnější, podnikatelé i poradci chtěli znát řešení konkrétních situací a jelikož tu byli zástupci opravdu mnoha oborů, diskuse byla pestrá a věcná,“ sdělila po skončení akce Hornochová.

Během celodenní akce pořádané Finančním úřadem pro Jihomoravský kraj v historické budově úřadu na náměstí Svobody se náměstkyně Hornochová nejprve setkala se zaměstnanci úřadu a se zástupci všech jeho územních pracovišť probírala dopad EET na jejich práci.

Odpoledne pak představila vývoj celého projektu podnikatelům, daňovým poradcům a zástupcům některých významných státních institucí sídlících v Jihomoravském kraji. Nakonec se setkala s místními novináři, aby zodpověděla jejich dotazy a i jim představila poslední vývoj kolem EET.