Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Majitelé nemovitostí otálí s vyřízením placení daně z nemovitých věcí pomocí SIPO

20. 11. 2015 Tisková zpráva

Ing. Petra Homolová tisková mluvčí Finančního úřadu pro Moravskoslezský kraj

Již v květnu obdrželi majitelé nemovitostí do svých schránek informace k možnému placení daně z nemovitých věcí na rok 2016 pomocí SIPO. V Moravskoslezském kraji však využilo této možnosti pouze 3500 osob. Finanční úřad pro Moravskoslezský kraj se obává, že většina majitelů nemovitostí ponechává změnu způsobu platby na poslední chvíli.

Přihlášení k placení daně z nemovitých věcí prostřednictvím SIPO na zdaňovací období roku 2016 je možné do 31. ledna 2016. Následující roky, i kdyby došlo ke změně výše daně, proběhne placení přes SIPO zcela automaticky.

Finanční úřad pro Moravskoslezský kraj proto radí zejména občanům zvyklým platit tuto daň hotově (na poště nebo v daňové pokladně územního pracoviště): zbavte se jednou pro vždy starostí s placením daně z nemovitých věcí. Využijte jednoduché, ale spolehlivé řešení - placení daně prostřednictvím SIPO. Nečekejte na leden. K zařízení placení daně z nemovitých věcí pomocí SIPO je nejvhodnější doba právě teď. Na finančním úřadě a jeho územních pracovištích jsou úředníci připraveni pomoci, odpovědět na dotazy a poradit. Nenechávejte vyřešení způsobu placení daně z nemovitých věcí na poslední chvíli. Stačí vzít aktuální rozpis SIPO a přijít na územní pracoviště nebo vyplnit Oznámení k platbě daně z nemovitých věcí prostřednictvím SIPO a spolu s dokladem o SIPO vše odeslat na finanční úřad poštou.

Formulář Oznámení k platbě daně z nemovitých věcí prostřednictvím SIPO je k dispozici na podatelnách územních pracovišť finančního úřadu nebo na www.financnisprava.cz pod záložkou Daňové tiskopisy.

Podrobnější informace naleznete v přiloženém letáku nebo na www.financnisprava.cz v záložce  Daně a pojistné – Placení daní – SIPO.