Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Exekuce zlatých a stříbrných šperků

8. 12. 2015 Tisková zpráva

Mgr. Miroslava Bardonková tisková mluvčí Finančního úřadu pro hlavní město Prahu

Finanční správa ve spolupráci s Celní správou přinesla do státního rozpočtu mikulášský dárek. Dne 7. 12. 2015 byla pracovníky Finanční správy a Celní správy provedena pečlivě připravená exekuční akce s pracovním názvem „Zlatá žíla I.“ Cílem akce bylo provedení mobilární exekuce u daňového dlužníka, jehož ekonomická činnost spočívá ve výrobě a prodeji šperků z drahých kovů a jehož daňový nedoplatek dosáhl výše 6 200 000 korun.

Exekuční akce probíhala od časného rána a trvala až do nočních hodin, v jejím průběhu byly zabaveny náramkové hodinky, zlaté a stříbrné šperky, předměty z drahých kovů v celkové hodnotě 1 550 000 korun. Zabavené předměty budou předloženy znalci k ocenění a posléze prodány v dražbě. Z výtěžku dražby bude hrazen nedoplatek na daních. Akce „Zlatá žíla “ bude pokračovat, další z řady exekucí se uskuteční ještě do konce roku 2015.

V rámci obdobných akcí bylo v průběhu listopadu 2015 zabaveno exekučními týmy Finanční správy a Celní správy zboží v celkové hodnotě více než 17 milionů korun a díky zajištění zboží se podařilo snížit daňové nedoplatky o vice než 6,5 milionů korun. Exekuční akce a následné dražby zabavených movitých i nemovitých věcí se staly účinným nástrojem Finanční správy k úhradě daňových nedoplatků.

Kompletní informace o připravovaných dražbách naleznete přehledně na internetových stránkách Finanční správy na adrese www.financnisprava.cz. Přímý odkaz na aktuální informace o dražbách: Dražby pořádané Finanční správou.

Video z exekuční akce