Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Daňový dlužník se zalekl exekuce svého závodního speciálu

16. 10. 2015 Tisková zpráva

Ing. Petra Homolová tisková mluvčí Finančního úřadu pro Moravskoslezský kraj

Tři moravské finanční úřady ve spolupráci s Celním úřadem pro Zlínský kraj dnes zasahovaly na Rally Vsetín. Výsledkem společné kontrolně-exekuční akce bylo zajištění závodního speciálu Subaru Impreza, jehož majitel dlužil na daních 380.000 korun. Dlužník svůj dluh finančnímu úřadu na místě uhradil, aby posádka s vozem mohla startovat.

Když pořadatelé vsetínského rallysprintu finišovali s přípravami sportovně náročné tratě letošního ročníku, určitě netušili, že kromě soutěžních posádek bude mít o soutěž zájem také finanční a celní správa.

Finanční úřady pro Moravskoslezský, Olomoucký a Zlínský kraj využily okamžiku povinné registrace posádek a jejich sportovních vozů k provedení rychlé vyhledávací a kontrolně-exekuční akce. Na místě bylo zjištěno, že majitel závodního speciálu značky Subaru Impreza dluží finanční správě 380.000 korun. Finanční úřad proto závodní speciál zajistil.

O tom, zda se vozidlo a jeho posádka ještě stihnou zúčastnit startu vsetínské soutěže, rozhodovala rychlost, s jakou dlužník svůj nedoplatek uhradí. Finanční správa obdržela dlužnou částku takřka obratem, takže závodní speciál Subaru mohl startovat.