Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Daně snadně – zjednodušte si plnění své daňové povinnosti jednou pro vždy

12. 11. 2015 Tisková zpráva

Ing. Josef Tomek tiskový mluvčí Finančního úřadu pro Kraj Vysočina

Finanční správa nabízí možnost placení daně z nemovitých věcí formou inkasní platby SIPO, to znamená jednoduše, automaticky, bezstarostně… zkrátka „Daně snadně!“

Kdo může platit daň z nemovitých věcí prostřednictvím SIPO?

Platit daň prostřednictvím SIPO může poplatník této daně, kterému bylo Českou poštou přiděleno spojovací číslo a daň na dané zdaňovací období mu byla stanovena a předepsána na jeho osobní daňový účet. Pokud poplatník nemá přiděleno spojovací číslo SIPO, může se o jeho přidělení přihlásit na kterékoliv poště.

Od kdy lze platit daň prostřednictvím SIPO?

Daň prostřednictvím SIPO lze platit od zdaňovacího období roku 2016. Stačí vyplnit tiskopis Oznámení o placení daně z nemovitých věcí prostřednictvím SIPO a předložit příslušnému pracovišti Finanční správy nejpozději do 31. ledna 2016. Formulář Oznámení je k dispozici na stránkách Finanční správy www.financnisprava.cz nebo na kterémkoli pracovišti Finanční správy. Nedílnou součástí Oznámení je doklad prokazující přidělení spojovacího čísla (např. doklad o přidělení spojovacího čísla nebo aktuální platební doklad SIPO, resp. rozpis bezhotovostní platby SIPO). Postačí přiložit prostou kopii.

Je nutné Oznámení podávat každoročně?

Ne, uplatněné Oznámení se vztahuje i na všechna následující zdaňovací období, a to až do doby uplatnění Oznámení, ve kterém je výslovně vyznačeno ukončení placení daně prostřednictvím SIPO, nejpozději do 15. března zdaňovacího období, ve kterém již poplatník nechce hradit daň prostřednictvím SIPO.

Bližší informace o zjednodušené formě placení daně prostřednictvím SIPO včetně specifických dotazů zájemcům poskytnou pracovníci na kterémkoli pracovišti Finanční správy.