Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Reakce na článek: Koronavirus na finančáku v Praze. Veřejnost nic netuší a chodí na úřad dál

11. 3. 2020

  • Reakce na článek: Koronavirus na finančáku v Praze. Veřejnost nic netuší a chodí na úřad dál
  • autor: Petra Bílková | zdroj: TN.cz | datum: 11. 3. 2020

Finanční správa se ohrazuje proti příspěvku TN.cz, který tvrdí, že dostatečně nechránila veřejnost a zaměstnance.

Dotyčná zaměstnankyně FÚ pro hlavní město Prahu, ÚP pro Prahu 10 se vrátila z dovolené, z oblasti do té doby rizikově neoznačené, a dne 2. 3. 2020 nastoupila zpět do zaměstnání. Do styku přišla pouze s kolegy, s daňovou veřejností nikoliv. Vzhledem k tomu, že se u ní projevily respirační problémy v pátek 6. 3. 2020, již do práce nenastoupila a oslovila příslušnou hygienickou stanici.

Pozitivní test na koronavirus COVID-19 byl u ní potvrzen v neděli 8. 3. 2020 ve večerních hodinách a do práce již nenastoupila.

Následující pracovní den, tzn. v pondělí 9. 3. 2020, došlo ihned ke zkontaktování Hygienické stanice pro hlavní město Prahu, v jejíž spolupráci došlo k vytrasování všech epidemiologicky-významných kontaktů, kterým byla ihned nařízena domácí karanténa. Celkem se jedná o 24 pracovníků. Z nich jedna pracovnice byla následně testována již v domácí karanténě pozitivně. Ostatní pracovníci buď testováni nebyli, popř. s negativním výsledkem.

Hygienická opatření byla přijata na všech pracovištích FS ČR ještě před potvrzením prvního výskytu. Nadále s ohledem na dynamický vývoj platí výzva, aby poplatníci v maximální míře využívali dálkové formy komunikace se správcem daně a dbali všech preventivních opatření.

S Finanční správou můžete komunikovat i na dálku