Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Finanční správa draží v rámci akce „Turek“ 13 kg zlatých šperků za 32 milionů

5. 4. 2024 Tisková zpráva

Tomáš Weiss Generální finanční ředitelství

Finanční úřad pro hlavní město Prahu spustí v pondělí 8. dubna 2024 devět elektronických dražeb, ve kterých nabídne téměř 9 000 kusů zlatých šperků. Celkem 13 kg zlata o ryzosti 585/1000 v odhadované hodnotě 32 milionů korun bude možné vydražit online v Aplikaci elektronických dražeb (APED) do středy 10. dubna 2024.

V dražbách jsou nabízeny soubory zlatých náramků, prstenů, náhrdelníků a přívěsků zabavených v exekučním řízení v rámci akce s krycím názvem „Turek“. „Zabavené zlaté šperky byly tuzemskou společností dováženy z Turecka a z následného fingovaného prodeje do jiného členského státu nebyla řádně hrazena do rozpočtu DPH. Nejnižší podání je stanoveno na celkové částce 10,6 milionu korun, ale věříme, že tato netradiční dražba vyvolá zájem veřejnosti a může přinést do státního rozpočtu až třikrát tolik,“ říká ředitel Finančního úřadu pro hlavní město Prahu Václav Žemlička.Nejnižší podání je stanoveno na celkové částce 10,6 milionu korun, ale věříme, že tato netradiční dražba vyvolá zájem veřejnosti a může přinést do státního rozpočtu až třikrát tolik.

Václav Žemlička
ředitel Finančního úřadu pro hlavní město Prahu

 

Zlaté šperky může jednoduše online vydražit každý prostřednictvím Aplikace elektronických dražeb provozované finanční správou. Přístup do APED získá žadatel po online registraci, vyplnění žádosti a ověření identity. Identita žadatele se ověřuje pouze při registraci do aplikace, a to pomocí datové schránky, uznávaným elektronickým podpisem nebo prostřednictvím služby NIA ID či bankovní identity. Ověřit identitu žadatele je možné také osobně na finančním úřadu. Všechny detaily k těmto dražbám jsou dostupné na webu finanční správy.

Fotky vybraných dražených předmětů: