Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Vyjádření Finanční správy k nepřiměřeně tvrdému postupu vůči poplatníkovi

8. 4. 2020 Tisková zpráva

Ing. Mgr. Zuzana Mašátová tisková mluvčí, Generální finanční ředitelství

Finanční úřad pro Moravskoslezský kraj tento případ ihned po získání informace prověřil a okamžitě telefonicky kontaktoval jak daňovou poradkyní, tak restauratéra, aby je informoval o tom, že rozhodnutí o zřízení zástavního práva bylo zrušeno. Dále dle zjištění finančního úřadu došlo v tomto případě k nepřiměřeně tvrdému postupu vůči podnikateli, kterému vznikl nedoplatek na dani z přidané hodnoty z důvodu nuceného uzavření provozovny.

„Finanční správa se za tento nepřiměřený postup omlouvá. S okamžitou platností jsem pověřila ředitele Finančního úřadu pro Moravskoslezský kraj, aby prověřil postupy svých podřízených úřadů. Takováto situace se už nesmí opakovat. Finanční úřady pracují v současné době v nouzovém režimu a to může zapříčinit, že informaci konkrétní zaměstnanec dostane, avšak seznámí se s ní se zpožděním“, uvedla generální ředitelka Finanční správy Tatjana Richterová.

Generální ředitelka Finanční správy si od vedení úřadu vyžádala informaci o výsledku prověření postupů při zajištění nedoplatků. Právě z důvodu zjištění, zda k obdobným necitlivým a tvrdým zásahům nedošlo také v jiných případech, jsou kontrolovány postupy úřadu z přelomu března a dubna.