Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Téměř tři čtvrtě milionu korun darovali zaměstnanci Finanční správy v rámci charitativního projektu

31. 1. 2020 Tisková zpráva

Ing. Mgr. Zuzana Mašátová tisková mluvčí, Generální finanční ředitelství

Finanční správa ve spolupráci s Kontem Bariéry již tradičně ve svém charitativním projektu „Pomáháme svým kolegům“ podpořila vlastní zaměstnance a jejich blízké, kteří mají zdravotní handicap nebo trpí vážnou nemocí. Celostátní neveřejná sbírka odstartovala 11. listopadu 2019 a trvala dva měsíce. Ve čtvrtém ročníku této sbírky se podařilo vybrat úžasných 674 363,- Kč pro dvě rodiny, které potřebují pomocnou ruku.

V rámci tohoto projektu vybrala Finanční správa dva příběhy z řad zaměstnanců, na které se začaly 11. listopadu 2019 sbírat finanční prostředky. Do dobročinné akce se zapojila všechna pracoviště Finanční správy napříč republikou.

„Jsem velice ráda, že má Finanční správa zaměstnance, kteří dokážou spojit síly a pomoci těm, kteří to zrovna potřebují. V průběhu února dojde k oficiálnímu předání šeků, aby rodiny mohly začít využívat peníze ze sbírky co nejdříve,“ chválí výtěžek charitativního projektu generální ředitelka Finanční správy Tatjana Richterová. Vybrané peníze pomohou rodinám s jejich komplikovanou situací. Malý Matyášek využije finance na neurovývojové terapie na odblokování primárních reflexů a poslechový program na rozvoj řeči a kognitivních schopností, díky kterým se mu zlepší motorika, pozornost, řeč a porozumění. Paní Pavlína si pořídí speciální pero s myší, které bude ovládat hlavou (lze tímto pak ovládat např. televizi, světlo, počítač), což je pro ni jediná možnost být alespoň trochu soběstačná a v kontaktu s jejími blízkými.

„Jsem ráda, že už čtvrtým rokem pokračuje naše spolupráce s úctyhodnou institucí, která je zastoupena po celé republice, s Finanční správou. Tradici firemních sbírek, kdy zaměstnanci pomáhají svým kolegům, u nás v podstatě založili a ukázali tak cestu mnoha jiným. Děkujeme za letošní skvělý výsledek,“ říká ředitelka Konta Bariéry Božena Jirků.

Finanční správa se charitativní činnosti věnuje již od roku 2014. Od té doby připravila celkem 9 charitativních projektů a všechny byly velice úspěšné. Sbíraly se např. plyšové hračky, knihy pro děti a mládež, víčka od PET lahví nebo oblečení. Mezi zaměstnanci se v celé republice na přelomu roku 2019/2020 vybraly téměř 2 miliony korun.