Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Finanční správa prodlužuje omezený provoz na svých pracovištích

23. 10. 2020 Tisková zpráva

Ing. Mgr. Zuzana Mašátová tisková mluvčí, Generální finanční ředitelství

S ohledem na vyhlášená vládní opatření v souvislosti s COVID-19, budou pracoviště Finanční správy do 3. 11. 2020 přístupná pro veřejnost v omezeném rozsahu. Provoz podatelen na finančních úřadech bude omezen pouze na pondělí a středu od 8:00 do 13:00 hodin.

Pracoviště v tzv. „optimalizovaném režimu 2+2“ budou do 3. 11. 2020 zcela uzavřena. Přehled těchto územních pracovišť naleznete na webových stránkách Finanční správy.

Provoz na finančních úřadech v dalším období bude záležet na epidemiologické situaci. Finanční správa bude o provozu finančních úřadů veřejnost včas informovat. Finanční správa doporučuje veřejnosti, aby na minimum omezila osobní návštěvu na úřadu a ke komunikaci se správcem daně využívala zejména elektronické formy komunikace.

Omezení provozu byla zavedena v souladu s usnesením vlády a mají minimalizovat riziko přenosu nemoci mezi občany. Další konkrétní informace o provozu na úřadech může veřejnosti podat místně příslušný finanční úřad. Telefonní linku nalezne veřejnost na stránce finančního úřadu.

K novému kompenzačnímu bonusu Finanční správa upozorňuje, že v tuto chvíli je tento zákon ve fázi legislativního procesu. O podávání žádostí a vyplacení bonusu bude Finanční správa včas informovat.