Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Finanční správa doposud vybrala téměř 1,4 milionu daňových přiznání

3. 4. 2020

Ke včerejšímu termínu pro podání přiznání se celkem vybralo 1 387 072 přiznání k dani z příjmů.
Z toho bylo 1 180 678 od fyzických osob a 206 394 od osob právnických. Během prvního dubnového dne vybrala Finanční správa 81 tisíc přiznání.

Je to tak znatelný pokles ve srovnání s minulým rokem, kdy bylo ke stejnému termínu na finanční úřady podáno o více než 600 tisíc přiznání více. V minulém roce bylo k 1. dubnu 2019 vybráno 2,04 milionu daňových přiznání a z toho 1,76 milionu od fyzických a 274 tisíc od právnických osob. V poslední den podávání, tedy 1. dubna, přijala Finanční správa 160 tisíc přiznání.

K tomuto poklesu došlo v důsledku opatření platných pro letošní rok, kdy fyzické a právnické osoby mohou bez jakýchkoliv sankcí podat přiznání k dani z příjmů až do 1. 7. 2020. Finanční správa opětovně žádá poplatníky, aby během nouzového stavu omezili návštěvy úřadů na nutné minimum a v případě podání daňových přiznání zvolili jiný způsob jejich doručení správci daně.

Příslušné formuláře lze podat elektronicky prostřednictvím daňového portálu či datové schránky nebo z dostupných zdrojů vytisknout a poslat poštou (vhodit do poštovní schránky) bez nutnosti návštěvy ať už příslušného úřadu nebo pošty.

Pokud žádáte v rámci daňového přiznání o vrácení přeplatku, ujistěte se, že jste Vaše přiznání k dani z příjmů fyzických osob podepsali na poslední straně daňového přiznání nejenom v prohlášení o uvedených údajích, ale také v žádosti o vrácení přeplatku, která se nachází na úplném konci formuláře. Aby byla tato žádost platná, musí být také samostatně podepsána.