Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Byla odstartována „Pětadvacítka“

10. 4. 2020 Tisková zpráva

Ing. Mgr. Zuzana Mašátová tisková mluvčí, Generální finanční ředitelství

Po schválení zákona o kompenzačním bonusu Senátem ČR zpřístupnila Finanční správa formulář žádosti o poskytnutí kompenzačního bonusu na webu Finanční správy. Zvýšená návštěvnost byla očekávána. Web Finanční správy, který je postaven na běžnou návštěvnost, pro start této unikátní a jedinečné agendy svěřenou Finanční správě nestačil.

První zveřejněný formát žádosti byl přizpůsoben formě očekávané cílovou skupinou OSVČ: „aby to vypadalo jako formulář“, neboť to byl jeden z nejčastějších podnětů přijímaný na zřízených informačních linkách Finanční správy, tel. č. 225 092 392.

Finanční správa postupně nasazovala další možnosti zpřístupnění žádosti pro veřejnost. V současné době je žádost dostupná:

K zveřejněným žádostem upozorňujeme na technická omezení:

  • Žádost – webová aplikace
    Aplikace je dostupná na moderních prohlížečích v aktuálních verzích, standardně není podporován prohlížeč Internet Explorer (IE).
  • Žádost – interaktivní PDF
    V současné době lze žádost vyplňovat nejlépe v aplikaci Acrobat Reader verze 11 nebo DC.

Finanční správa zahájila příjem žádostí a vyplácet kompenzační bonus nemůže dříve než po zveřejnění zákona o kompenzačním bonusu ve Sbírce zákonů. Proto není nutné žádost podat hned v prvních dnech velikonočních svátků. Doporučujeme sledovat web Finanční správy s aktuálními informacemi.

Za podněty na informačních linkách i zaslané připomínky děkujeme, i naším cílem je maximálně komfortní vyplnění a podání žádosti.