Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Finanční správa varuje před podvodnými e-maily, které mají za cíl vylákat z lidí peníze

17. 12. 2018 Tisková zpráva

Petr Habáň tiskový mluvčí, Generální finanční ředitelství

Finanční správa varuje občany před podvodnými e-maily, kterými se někdo snaží vylákat z občanů peníze, přičemž zneužívá jména finančních úřadů. E-mail vypadá jako upozornění finančního úřadu na daňový nedoplatek. Dlužník je vyzýván, aby částku uhradil na uvedený bankovní účet, který však v žádném případě není účtem finančního úřadu.

Podvodné e-maily jsou rozesílány z adresy podatelna@fsmfcr.cz a jsou podepsány jménem ředitelů finančních úřadů.

Znění podvodného e-mailu je následující:

Vážený pane,

na základě zpětného auditu daňových povinností pro daně z příjmu z podnikatelské činnosti za období 2015-2017 jsme zjistili, že u Vás evidujeme daňový nedoplatek ve výši (po zaokrouhlení) 23 567 Kč. Dále jsme Vám museli vypočítat penále ve výši (po zaokrouhlení) 9 670 Kč.

Tyto penále nám zákon 586/1992 Sb. umožňuje prominout, pokud svůj daňový nedoplatek uhradíte do 5 pracovních dnů od obdržení této výzvy na účet 670100-2211214278/6210.

Upozorňujeme, že se nejedná o zprávy rozesílané Finanční správou, oficiální doména Finanční správy má tvar: ...@fs.mfcr.cz a čísla účtů Finanční správy jsou zveřejněna na webu Finanční správy, kde je možné si je zkontrolovat. Veškeré účty Finanční správy jsou vždy u ČNB s kódem banky 0710.

Finanční správa zvažuje v této souvislosti možné právní kroky včetně podání trestního oznámení na neznámého pachatele.