Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Finanční správa rozšiřuje své dovednosti v oblasti převodních cen

28. 3. 2018 Tisková zpráva

Ing. Kateřina Vaidišová tisková mluvčí, Generální finanční ředitelství

V těchto dnech probíhá ve Smilovicích na Příbramsku seminář na téma převodních cen se zaměřením na problematiku oceňování finančních nástrojů. Jedná se o mezinárodní setkání, jehož se účastní celá řada expertů ze zahraničí i tuzemska. Cílem semináře je zvýšit odbornost Finanční správy České republiky v uvedené oblasti.

Semináře se účastní zástupci Evropské komise, akademické sféry, odborníci zahraničních finančních správ a představitelé ratingové agentury. Vzdělávací akce poskytuje Finanční správě jedinečnou příležitost k načerpání podnětných informací a zkušeností od zahraničních kolegů a expertů v oblasti oceňování finančních transakcí mezi spojenými osobami.

Dlouho jsme usilovali o to, aby Finanční správa měla možnost získat odborné zkušenosti od zahraničních odborníků v problematice transferových cen a oceňování finančních nástrojů,“ dodává k tomu generální ředitel Martin Janeček. Finanční správa dlouho prosazovala uskutečnění semináře na toto téma pod záštitou Evropské unie, která v této souvislosti uvolnila prostředky z programu na Podporu strukturálních reforem. Nabyté zkušenosti budou využity mimo jiné při potírání daňových úniků v oblasti převodních cen.