Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Pracovníci Finanční správy darovali do nemocnic 3 200 dětských knih

15. 6. 2016 Tisková zpráva

Ing. Petra Petlachová ředitelka Odboru komunikace, tisková mluvčí

Finanční správa ve spolupráci s organizací Celé Česko čte dětem uspořádala mezi svými pracovníky dobročinnou sbírku dětských knih, určených pro malé pacienty hospitalizované v nemocnicích. Do netradiční sbírky se zapojili pracovníci všech finančních úřadů napříč republikou. A výsledek? Nashromáždili přes 3 200 knih, které věnovali na dětská oddělení 18 nemocnic po celé ČR.

„Mám osobně velkou radost ze zapojení našich zaměstnanců do každého projektu společenské odpovědnosti. Když se jedná o děti, je to o to důležitější. Pevně věřím, že sesbírané knihy potěší malé pacienty a pomohou jim alespoň na chvíli zapomenout na jejich bolavé trápení“, řekl Martin Janeček, generální ředitel Generálního finančního ředitelství.

Z knížek se radují děti v nemocnicích v Benešově, Plzni, Praze, Sokolově, Liberci, Ostrově, Ostravě, Vyškově, Hodoníně, Frýdku-Místku, Opavě, Třinci, Karviné, Jilemnici, Jablonci, Třebíči, Litoměřicích a Valašském Meziříčí.

„Již od roku 2011 se snažíme ve spolupráci s knižními nakladatelstvími a dárci vybavovat dětské knihovničky v nemocnicích a v ordinacích dětských lékařů. Velmi pozitivně vnímám zapojení Finanční správy do tohoto projektu. Některé knihy si pacienti dokonce odnášejí domů a nás to těší“, dodala Eva Katrušáková, ředitelka neziskové organizace Celé Česko čte dětem.

Celé Česko čte dětem je nezisková organizace, která již 10 let vede celostátní osvětovou a mediální kampaň stejného jména. Prostřednictvím konkrétních projektů se ve spolupráci s více než 3000 organizacemi, 300 dobrovolníky a téměř 90 známými osobnostmi snaží šířit myšlenku o důležitosti předčítání dětem a jeho pozitivním vlivu na emoční rozvoj dítěte. Letos se k projektu Celé Česko čte dětem připojili také pracovníci finančních úřadů.

Finanční správa tímto uzavřela svou již 4. zaměstnaneckou charitativní akci, které předcházel například předvánoční sběr plyšových hraček pro děti nebo sběr víček doplněný finanční sbírkou na nemocné děti jejích zaměstnanců.

Fotogalerie