Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Exekuční akce Praha vynesla téměř 8 milionů korun na úhradu dlužné daně

15. 3. 2016 Tisková zpráva

Ing. Petra Petlachová ředitelka Odboru komunikace, tisková mluvčí

Březnová exekuční akce Finančního úřadu pro hlavní město Prahu pod příznačným názvem „Praha“ byla zaměřená na daňové dlužníky, kteří dlužili státu na dani z přidané hodnoty celkem 11,5 milionů korun. Této akce se zúčastnilo šest týmů s 30 pracovníky vymáhání z pražských územních pracovišť finančního úřadu, za asistence kolegů z Celního úřadu. Úspěšnost akce byla mimořádná – vymoženo bylo 70% celé dlužné částky.

Akce „Praha“ navázala na exekuční akce z loňského roku s názvy „Horymír“, „Šemík“ a „Žižkov“, které spolu s dalšími exekucemi movitých věcí jen v Praze vynesly 142 mil. korun. Celkem se v rámci akce „Praha“ podařilo zajistit částku dlužné daně ve výši zhruba 8 mil. korun. Předmětem exekuce byly peníze v hotovosti (či převodem na účet) v celkové výši 4,3 mil. korun, 13 motorových vozidel (z toho 1 motocykl) v hodnotě přes 2,7 mil. korun, a také movité věci (počítače, nábytek, kávovary, zmrzlinovač, elektronika) z prodejen, restaurací a kanceláří, v celkové hodnotě téměř 1 mil. korun.

Pokud daňové nedoplatky dlužníci neuhradí, budou zabavené věci prodány v dražbě.

Obecně lze tyto exekuční akce označit za velmi efektivní nástroj snižování daňových nedoplatků. Mají však i preventivní účinky, neboť někteří daňoví dlužníci, které zatím exekuční akce nepostihly, se po jejich medializaci sami dostavili na finanční úřad a zcela uhradili svůj daňový nedoplatek nebo si požádali o jeho splátkování.

Video z exekuční akce „Praha“