Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Úspěšná dražba zimního sportovního vybavení vynesla 600 tisíc korun a poučila studenty

19. 1. 2015 Tisková zpráva

Mgr. Jitka Ježková tisková mluvčí

Téměř 400 kusů nového zimního sportovního vybavení, zejména sjezdových a běžeckých lyží včetně vázání, a lyžařských bot, prodali ve čtvrtek 15. ledna 2015 ve veřejné dražbě pracovníci Finanční správy ČR. Dražby se zúčastnilo celkem 6 dražitelů, obchodníků s tímto zbožím a majitelů půjčoven v zimních střediscích.

Díky nabídkám v rámci licitace se celková cena, za kterou bylo zboží prodáno, vyšplhala na konečných 596 000,- Kč. Tato částka se použije na úhradu daňového nedoplatku. Dražba byla nejen úspěšná, ale i výjimečná. Zúčastnili se jí studenti střední školy, aby se podrobněji seznámili s daňovým systémem i jeho možnými sankcemi.

Dražba probíhala v dražební místnosti Finančního úřadu pro Liberecký kraj a jeho Územního pracoviště v Liberci. Zboží bylo nabízeno v 11 samostatných souborech, a to podle jednotlivých komodit.

Dvaadvacet studentů sexty Gymnázia ve Frýdlantu spolu se svým vyučujícím, a také dvě odborné pracovnice odboru školství Krajského úřadu Libereckého kraje, sledovali průběh celé dražby. Po jejím skončení pracovníci finanční správy více než hodinu odpovídali na dotazy studentů k proběhlé dražbě, problematice daní a vymáhání daňových nedoplatků.

V rozšiřování povědomí studentů o celé daňové problematice chtějí pracovníci finanční správy pokračovat i v budoucnu.

Fotografie z dražby

Video z dražby