Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Specializovaný finanční úřad odhalil nelegální hazard

1. 7. 2015 Tisková zpráva

Ing. Petra Petlachová ředitelka Odboru komunikace, tisková mluvčí

V uplynulých dvou týdnech prováděl Specializovaný finanční úřad na území hl. m. Prahy a na území Moravskoslezského kraje rozsáhlou kontrolně vyhledávací akci, zaměřenou na odhalování provozování nelegálního hazardu. Cílem akce tentokrát nebylo pouze zjištění provozování nelegálních kvízomatů, ale také identifikování dalších forem provozování nelegálního hazardu, karetních turnajů nevyjímaje.

Na akci se podílelo bezmála 70 pracovníků státního dozoru specializovaných na tuto činnost, kteří zkontrolovali více než 1 000 adres. Výsledkem kontroly bylo odhalení 12 provozoven na území hl. m. Prahy, provozovaných jako „uzavřené kluby“ pod záštitou občanských sdružení, kde bylo zjištěno provozování 15 nelegálních kvízomatů a jiných technických zařízení typu výherních hracích přístrojů a elektromechanické rulety. Provozování dalších 50 nelegálních kvízomatů bylo zjištěno i v jiných prostorách, většinou v restauracích, v regionu Moravskoslezského kraje a hlavního města.

S provozovateli nelegálního hazardu budou nyní projednána kontrolní zjištění a následně budou zahájena správní řízení, ve kterých jim budou za zjištěné porušení zákona o loteriích uloženy pokuty. Maximální možná výše uložené pokuty je 10 milionů korun.

Obdobné kontrolní akce chystá Specializovaný finanční úřad provádět systematicky i nadále, a to na celém území České republiky. Provozovny nelegálního hazardu, které fungují pod záštitou občanských sdružení, budou za součinnosti Policie ČR podrobeny dalším důsledným kontrolám orgánů státního dozoru.