Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Kobra se vrací zpět na místo činu

26. 5. 2015 Tisková zpráva

Ing. Linda Paterová vedoucí Oddělení tiskového a zahraničního protokolu

Dne 25. května 2015 proběhl opakovaný zásah karlovarské daňové KOBRY ve Svatém Kříži nedaleko Chebu. Šedesáti členný tým KOBRA navázal na případ pod krycím názvem Habu II., zatkl dvě osoby cizí státní příslušnosti a provedl mobiliární exekuci vyčíslenou na 14,3 milionu korun.

Pracovníci finanční správy, kriminalisté, policisté pořádkové služby a celníci včera v brzkých ranních hodinách obsadili provozovnu daňového subjektu, který neodváděl státu daň z přidané hodnoty a daň z příjmu.

Kriminalisté zatkli dva cizince obviněné ze spáchání zvlášť závažného zločinu krácení daně, které spočívalo v nakupování tabákových výrobků z českých velkoobchodů na živnostenské listy „bílých koní“ a následné prodávání zboží již na vlastní živnostenský list, a to především německým zákazníkům. Subjekt o svých obchodech nevedl žádnou evidenci a systematicky krátil daňovou povinnost vůči finanční správě. Daňový únik dosahuje částky několika desítek milionů korun.

Finanční správa zabavila v provozovně ve Svatém Kříži peníze v hotovosti, tabákové výrobky, alkohol a další zboží v celkové hodnotě 14 270 000 korun.