Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Finanční správa pomáhá

5. 10. 2015 Tisková zpráva

Ing. Petra Petlachová ředitelka Odboru komunikace, tisková mluvčí

Zaměstnanci Finanční správy se již podruhé zapojili do celostátní charitativní akce. Tentokrát, aby pomohli dvěma nevyléčitelně nemocným dětem, jejichž léčba a následná péče je nesmírně nákladná. Sběrem víček od PET lahví a dalšími finančními dary v celkové výši 120 000 korun zaměstnanci přispěli na kompenzační a další nezbytné pomůcky a rehabilitace.

Pracovníci Finanční správy už loni pomohli potřebným prostřednictvím Českého červeného kříže sbírkou šatstva, hraček, obuvi a přikrývek. Letos vyhlásil Odbor komunikace Generálního finančního ředitelství mezi zaměstnanci, odhodlanými dál pomáhat, anketu, ve které sami volili účel a formu charity. Vybrali podporu kolegy, jeho dítěte či partnera, který pomoc potřebuje. Z nabízených forem podpory zvítězil sběr víček z PET lahví, kde je další přidanou hodnotou kromě finančního přínosu i jejich samotná recyklace. Málokdo bohužel ví, že víčka z PET lahví se vykupují.

Do charitativní sbírky přihlásili zaměstnanci Zlínského kraje svou kolegyni paní Lenku, jejíž desetiletá dcera Adélka má diagnostikovaný centrální hypnotický syndrom se střední až těžkou mentální retardací, dále stenózu plicnice a epilepsii. Zaměstnanci Územního pracoviště v Olomouci dále přihlásili paní Petru, jejíž šestiletý syn Vašek trpí cystickou fibrózou. Vašek hned po narození musel podstoupit náročnou operaci, následnou roční intenzivní péči a kromě speciální stravy musí 3x denně inhalovat.

Vzhledem k vážnosti nemocí obou dětí se mezi pracovníky Finanční správy zvedl zájem o podporu nejen sběrem PET víček, ale i formou finanční sbírky.

Nasbíralo se téměř 500 tisíc kusů víček, tedy bezmála 1,5 tuny, které se hromadně odvezly do sběren. Celkem včetně finančních darů se vybralo 120 tisíc korun. Obnos byl rovnoměrně rozdělen mezi obě děti.

Možná by se mohlo zdát, že se nejedná o horentní sumu peněz, ale reakce maminek byly tak silné, že jsme přesvědčeni o smyslu akcí podobného druhu, které nejenže pomohou, ale mají také edukativní rozměr. Širší okruh lidí se tak dozvěděl, co nemoci, kterými děti trpí, vlastně obnášejí, jaké mají důsledky a jaký je život s nimi.

Projevená solidarita zaměstnanců Finanční správy a radost z pomoci, je pro všechny impulsem pro podobné projekty i do budoucna.