Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Dražba automobilů z akce „River“ vynesla 14 milionů korun

3. 6. 2015 Tisková zpráva

Ing. Petra Petlachová ředitelka Odboru komunikace, tisková mluvčí

V květnu proběhla dvoutýdenní dražba automobilů zajištěných v rámci akce „River“. Celkem se dražilo 51 nákladních a 13 osobních automobilů, a také jeden přívěs. Vyvolávací cena všech automobilů a přívěsu byla vyčíslena na 6,4 mil. korun, konečný výnos dražby přinesl v úhrnu téměř 14 mil. korun.

Do loňské říjnové akce s krycím názvem „River“, kterou měla pod záštitou daňová KOBRA (Útvar pro odhalování korupce a finanční kriminality Policie ČR, Generální ředitelství cel a Generální finanční ředitelství), bylo zapojeno více než 600 pracovníků týmu KOBRA na čtyřiceti místech České republiky. Zásah byl směřován na daňový subjekt s dluhy přesahujícími 200 mil. korun. V rámci akce byly tomuto subjektu zabaveny finanční prostředky, tabákové výrobky, lihoviny, manipulační technika a automobily. Zabavené věci a automobily se dále prostřednictvím dražeb zpeněžily za více než 38 milionů korun a tyto peníze byly použity na snížení dlužné částky daňového subjektu vůči finanční správě.

Zajímavostí této květnové dražby se stal jeden nákladní automobil, u kterého se hned při prvním dni dražby vyvolávací cena vyšplhala ze 140 tisíc korun na neuvěřitelných 715 tisíc korun, tedy na pětinásobek ceny.