Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Daňová a celní správa opakovaně kontrolovaly obchodníky pohonných hmot

31. 8. 2011 Tisková zpráva

JUDr. Jaroslava Musilová tisková mluvčí, Sekce ekonomiky

V pátek 26. 8. 2011 se daňová a celní správa v rámci pokračování akce JIH opět zaměřily na možné daňové úniky při dovozu pohonných hmot z jiných členských států EU. V rámci kontrolní akce byly zadokumentovány desítky cisteren, přičemž obsah 11 cisteren (cca. 400 tis. litrů pohonných hmot) byl z důvodu potenciálního rizika neodvedení daně z přidané hodnoty exekučně zabaven. Během akcí JIH bylo zabráněno daňovým únikům ve výši 56 mil. Kč.

Akce nazvaná pracovně JIH II je druhou společnou akcí české daňové a celní správy, byla připravována měsíc a zúčastnilo se jí 60 kontrolorů, kteří prováděli kontroly v blízkosti pěti bývalých hraničních přechodů - Mikulov, Halámky, Dolní Dvořiště, Rozvadov a Folmava. Zabavené pohonné hmoty budou s největší pravděpodobností použity na úhradu daňových povinností (zvláště v oblasti DPH), které v souvislosti s obchodováním s touto komoditou vznikly.

„Daňová a celní správa jsou připraveny nadále úzce spolupracovat a pokračovat ve společných kontrolních akcích stále s větší intenzitou, aby tak účinně – mj. také tímto způsobem – předcházely možným daňovým únikům v oblasti obchodování s pohonnými hmotami“, prohlásili shodně Jan Knížek, generální ředitel daňové správy, a Pavel Novotný, generální ředitel celní správy.

mjr. Bc. Jiří Barták
tiskový mluvčí Generálního ředitelství cel