Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Karlovarská Kobra opět zasáhla

7. 4. 2015

Od Velikonočního pondělí realizuje Karlovarská daňová Kobra případ pod krycím názvem Habu II. 80 kriminalistů, policistů pořádkové služby, celníků a Generální ředitelství finanční správy provádí na základě povolení Plzeňským soudem řadu domovních a nebytových prohlídek v Chebu a jeho okolí.

Na základě předběžného souhlasu Krajského státního zástupce v Plzni zatkli kriminalisté v současné době prozatím dvě osoby cizí státní příslušnosti. Kriminalisté podezírají cizince, že v průběhu necelých sedmi let odebíral od velkoobchodní společnosti cigarety v hodnotě stovek milionů korun. Jeden ze zadržených cizinců cigarety nakupoval a prodával na živnostenský list svého krajana a neodváděl státu DPH a daň z příjmů.

V současné době vyčíslený daňový únik dosahuje částky vyšší jak 64 milionů korun. Kriminalisté předpokládají, že výše daňového úniku se ještě rozroste. Po celý dnešní den budou prováděny procesní úkony.

Kriminalisté z Odboru hospodářské kriminality zahájili trestní stíhání 34 letého cizince z Chebu, kterého obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu Zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby. Kriminalisté při domovních prohlídkách zajistili bankovky a mince různé měny v hodnotě přesahující 3 miliony korun.

Během dnešního dne bude podán státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby. V případě prokázání viny mu tak hrozí až desetiletý trest odnětí svobody.

nprap. Zuzana Týřová – tel. 602765882
por. Mgr. Lucie Foltová – tel. 725808636
Mgr. Jitka Ježková – tel. 604298980