Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Reakce Finanční správy na tiskovou zprávu města Hlinska

22. 8. 2019

Finanční správa ČR se ohrazuje proti tvrzením starosty Hlinska Miroslava Krčila, která se v uplynulých dnech objevila v médiích v souvislosti s plánovanou optimalizací pracovišť finančních úřadů od ledna 2020.

Starosta Krčil v tiskové zprávě uvedl, že „finanční správa plánuje od 1. 1. 2020 vytvořit z Územního pracoviště Finančního úřadu v Hlinsku pouhou podatelnu“, a že „zamýšlené opatření se tedy prakticky rovná zrušení finančního úřadu v Hlinsku.“

Podrobné informace všem starostům dotčených obcí sdělila generální ředitelka FS Tatjana Richterová, která zástupce měst a obcí pozvala k osobním jednáním. Starosta Krčil se jednání nezúčastnil, nicméně jeho zástupce Zdeněk Eis získal od vedení FS veškeré informace a byly mu zodpovězeny všechny dotazy.

„Velice mě mrzí, že obavy k optimalizaci pracovišť finančních úřadů nyní v médiích vyjadřuje starosta Hlinska Miroslav Krčil, který se i přes naše pozvání schůzky nezúčastnil. Osobně jsme mu chtěli situaci vysvětlit a popsat, jaký rozsah služeb budou pracoviště poskytovat a vyvrátit zbytečné obavy, které by mohli starostové z optimalizace mít,“ uvedla generální ředitelka Finanční správy Tatjana Richterová.

Finanční správa ČR znovu deklaruje, že dostupnost a kvalita služeb všem občanům v regionu zůstane i po optimalizaci pracovišť Finanční správy zachována. Podle návrhu optimalizace pracovišť FÚ je plánováno v roce 2020 převést 34 pracovišť do tzv. režimu 2+2. To znamená, že činnosti těchto pracovišť budou zajištěny v úředních dnech minimálně dvěma pracovníky a v případě potřeby, zejména v obdobích podávání daňových přiznání, budou pracoviště personálně i termínově posílena.