Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Reakce Finanční správy na článek: „Odbory požádají Babiše, aby berňák nepropouštěl 500 lidí“

3. 7. 2019

  • autor: Martin Ťopek | zdroj: Hospodářské noviny | datum: 3. 7. 2019

Finanční správa přijímá soubor opatření směřujících k úsporám mzdových a provozních nákladů na činnost Finanční správy ČR od 1. 1. 2020. Jednou z oblastí navrhovaných úspor je optimalizace činností finančních úřadů a s tím související úprava provozní doby vybraných územních pracovišť finančních úřadů. Dosud nedošlo ke konečnému určení těchto pracovišť.

Finanční správa o připravovaných změnách s odborovými organizacemi a zástupci obcí průběžně jedná a o situaci je informuje. S odborovými organizacemi generální ředitelka Finanční správy Tatjana Richterová systemizaci k 1.1. 2020 projednávala například 29. května ve Smilovicích. Finanční správa vždy připravované změny nejdříve projednává s odborovými organizacemi a zástupci obcí a v tomto případě nepostupuje a nebude postupovat jinak.

Jakmile bude odsouhlasen konečný návrh územních pracovišť finančních úřadů, u kterých je navrhována úprava provozní doby, budou tyto návrhy nejprve projednány jak se zástupci odborových organizací, tak se zástupci samosprávy a současně bude informován i Svaz měst a obcí.

Záměrem Finanční správy je i nadále poskytovat maximálně dostupné služby daňové veřejnosti, avšak tyto služby musí být poskytovány při racionálním využívání personálních a finančních zdrojů, které má Finanční správa k dispozici.