Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Finanční úřad pro Karlovarský kraj - omezený provoz

17. 3. 2020 Tisková zpráva

Mgr. Martin Benc tiskový mluvčí FÚ pro Karlovarský kraj

Finanční úřad pro Karlovarský kraj od pondělí 16. března realizuje omezující opatření. Neokresní pracoviště (Aš, Mariánské Lázně, Kraslice, Ostrov) jsou dočasně uzavřena. Okresní pracoviště v Karlových Varech, Sokolově a v Chebu jsou otevřena v rozsahu podatelny pouze v pondělí a ve středu od 8 do 11 hodin. Výjezdy na obce i další nadstandardní služby veřejnosti byly zrušeny. K dispozici jsou informační linky v pracovní dny od 9 do 17 hodin.

Od pondělí 16. března finanční správa razantně omezuje své služby veřejnosti. Mimořádnými opatřeními celostátně nepříznivé situaci čelí i Finanční úřad pro Karlovarský kraj. Jeho činnost směrem k daňové veřejnosti je silně redukována.

V souvislosti s vládními opatřeními a vyhlášením nouzového stavu musela být dočasně uzavřena pracoviště v Aši, Kraslicích, Ostrově a Mariánských Lázních, která dosud fungovala jako místní pobočky v režimu styku s občany v rozsahu všech úředních dní. Okresní pracoviště v Chebu, Sokolově a Karlových Varech v souladu s platnými opatřeními poskytují alespoň základní službu v podobě provozu svých podatelen pouze v pondělí a ve středu, a to jen v době od 8 do 11 hodin. Pokladna pro placení daní v hotovosti bude v tuto dobu k dispozici pouze na Územním pracovišti v Karlových Varech.

Ustoupeno muselo být také od tradičních výjezdů na obce pro posílení možnosti podávání daňových přiznání občanskou veřejností. Tato akce úspěšně proběhla ještě minulý týden v Teplé, na termíny 23. a 25. března v Toužimi, resp. v Chodově se již ze známých příčin nedostane.

„V době předcházející termínu pro podání daňových přiznání se jedná o značně nepopulární důsledky mimořádných opatření, je proto také na odpovědnosti veřejnosti, do jaké míry dostupnost úřadu zatěžuje. V současné době, vice než jindy, je na místě zvažovat důvodnost osobní návštěvy úřadu,“ říká ředitel finančního úřadu Čestmír Kubera. „Vypracovaná daňová přiznání lze průběžně odesílat poštou na adresu kteréhokoli našeho okresního pracoviště a úplně nejefektivnější je zpracovat přiznání na Daňovém portálu a z něj jej elektronicky poslat finanční správě, což funguje i bez zaručeného elektronického podpisu, jen je do 5 dní zapotřebí poslat na úřad podepsané potvrzení, které systém automaticky vystavuje,“ doporučuje Kubera. Vedle toho Ministerstvo financí připravilo soubor úlev, které poplatníkům umožňují bezproblémové podávání a zaplacení daně z příjmů až do 1. července a i v jiných případech poskytují příznivější východiska pro plnění daňových povinností.

Konkrétní dotazy na momentální způsob fungování karlovarského finančního úřadu lze vznášet na telefonních číslech okresních pracovišť 353 101 111, 354 411 111, 352 328 111 nebo se obracet o aktuální metodické informace na zvláštní celokrajskou linku 353 101 690, které jsou v provozu každý pracovní den od 9 do 17 hodin. Oficiálním zdrojem informací i v této dynamické době je předně internet Finanční správy ČR www.financnisprava.cz.