Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Nahlížení na vybrané údaje

5. 12. 2022

Původní funkce DIS byly modernizovány a veřejnost je nalezne v modernizované Daňové informační schránce Plus (DIS+).
Dne 28. 2. 2022 byl ze zákona ukončen provoz původní Daňové informační schránky z roku 2008. Po přechodnou dobu 9 měsíců byla na portále MOJE daně dostupná služba  „Nahlížení na vybrané údaje“, která prodloužila přístup k vybraným informacím z osobních daňových účtů a spisu daňového subjektu vedeného správcem daně.

Dne 30. 11. 2022 uplynulo přechodné období, po které byla služba Nahlížení na vybrané údaje dostupná, a došlo k jejímu ukončení.
Daňovým subjektům, které chtějí mít přístup k vybraným informacím ze spisů vedených správcem daně a osobním daňovým účtům, přehledu písemností či přístup k osobnímu daňovému kalendáři, doporučujeme aktivovat si DIS+. DIS+ umožňuje veřejnosti přístup k vybraným informacím ze spisu vedeném správcem daně a osobním daňovým účtům. Navíc pak může daňový subjekt v DIS+ využít funkcí pro výchozí vyplnění vybraných položek formulářů, případně si je může jako rozpracované v DIS+ uložit nebo může prostřednictvím DIS+ podání přímo odeslat správci daně. Výhodou je také možnost ověření stavu podání nebo zobrazení platebních údajů včetně QR kódu přímo v DIS+. DIS+ dále umožňuje nastavení notifikací, udělení pověření přístupem k DIS+ v příslušném rozsahu apod.

Návod, jak se jednoduše přihlásit do modernizované DIS+, naleznete na stránce ePodpory: Jak se přihlásím do Daňové informační schránky plus (DIS+)? | Daňová informační schránka plus | Seznam okruhů častých dotazů | ePodpora aplikací portálu MOJE daně (epodpora.mfcr.cz).
Podrobnější informace o DIS+ (včetně možností její aktivace) naleznete v Příručce uživatele Online finančního úřadu.