Finanční správa České republiky

Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Videogalerie

Tisková konference Nejvyššího státního zastupitelství, Ministerstva financí, finanční a celní správy

Státní zástupci spolu s finančními a celními úřady a speciálními policejními útvary zdokonalují svoji strategii v boji proti rozsáhlým daňovým únikům a podvodům. Společná porada všech složek, které se na odhalování a potírání daňové kriminality podílejí, se konala na popud nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana 23. a 24. června 2014 ve vzdělávacím středisku u Luhačovické přehrady.

Související videa

 • Bilanční schůzka ministra financí Ivana Pilného a předsedy vlády Bohuslava Sobotky

  Ministr financí Ivan Pilný seznámil premiéra Bohuslava Sobotku s úspěchy rezortu. Probrali především směřování celého rezortu v oblasti daní, správu státního dluhu, nakládání se státním majetkem a regulaci hazardu. Ministr Ivan Pilný pochválil Finanční správu za zavedení efektivních nástrojů, které pomáhají ke spravedlivějšímu vybírání daní. Díky nim se do státního rozpočtu podařilo vybrat o 628,5 miliard korun více.

 • Ocenění si převzala dvacítka TOP plátců daně z příjmů

  Ministerstvo financí a Generální finanční ředitelství uspořádalo 26. května v pořadí již čtrnácté vyhlášení nejvýznamnějších plátců daně z příjmů právnických osob. Ocenění –skleněnou plaketu – převzalo v reprezentačních prostorách Břevnovského kláštera z rukou náměstkyně ministra financí pro daně a cla Aleny Schillerové a generálního ředitele Generálního finančního ředitelství Martina Janečka „TOP 20 plátců roku 2015“.

 • Tisková konference Daňové Kobry k akci "FLAKSA"

  V minulém týdnu policisté Krajského ředitelství Pardubického kraje uskutečnili zátah proti skupině osob, které měly dlouhodobě podvodným způsobem získávat nadměrné odpočty daně z přidané hodnoty.

 • Finanční správa hledá nové kolegy

  Počítáme s Vámi - to je motto Finanční správy, která v současné chvíli hledá nové kolegy z nejrůznějších oborů (zejména ekonomy, právníky, IT specialisty), kteří se chtějí podílet na fungování velké státní organizace. Aktuálně jsou vypisována výběrová řízení na desítky služebních a pracovních míst nejenom v Praze, ale po celé České republice.

 • Tisková konference - "Kontrolní hlášení: jak to šlo napoprvé?"

  Plátci DPH podali do 25. února Finanční správě 245 tisíc kontrolních hlášení. Příjem podání proběhl naprosto hladce. Drtivá většina podaných kontrolních hlášení (96%) byla podána ve správném formátu a struktuře a byla bez jakýchkoliv problémů přijata a zaevidována. Nyní se data párují a analyzují. Výstupy budou případně podkladem pro kontrolní činnost správce daně.

 • Finanční správa zavádí bezplatnou daňovou složenku

  Ve snaze usnadnit občanům plnění jejich daňových povinností, zavádí Finanční správa od 1. března tzv. daňovou složenku. Díky této složence budou moci občané, kteří preferují hotovostní placení, zaplatit své nejběžnější daně na nejbližší poště bez poštovného. Mnohonásobně se jim tím rozšíří dostupnost této služby.

 • Finanční správa vybojovala svůj dosud nejlepší výsledek v soutěži „Daňař roku“

  Pracovníci finanční správy i celá územní pracoviště finančních úřadů bodovali v soutěži „Daňař & daňová firma roku 2015“, pořádané společností Wolters Kluwer ČR, a. s. Laická i odborná veřejnost rozhodla o vítězích hlasováním prostřednictvím internetu, kdy poslala stovce nominovaných daňových odborníků ze státní i komerční sféry rekordních sedm tisíc hlasů, což je o tři tisíce hlasů více než loni. Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže proběhlo 11. února 2016 v Praze, kde si polovinu diplomů a předaných ocenění převzali právě pracovníci Finanční správy.

 • Finanční správa přibližuje lidem problém daňových úniků kresleným humorem

  Finanční správa dnes vydala naučnou brožurku, kde formou vtipných kreslených příběhů vysvětluje lidem, že bez patřičných nástrojů a bez jejich pomoci je na krácení daní krátká. V osmi příbězích na motivy skutečných událostí z praxe finančních kontrolorů popisuje nešvary jako například nepřiznávání skutečných tržeb nebo zaměstnávání načerno. Podle statistik u nás za jediný rok daňoví podvodníci nepřiznají příjmy ve výši 160 mld. korun a okradou stát o 80 mld. korun na DPH.

 • Cvičení na téma "Šílený střelec"

  Jednoho člověka zabil a dalších deset zranil šílený střelec, který v pátek odpoledne zaútočil na klienty a zaměstnance úřadu v Klatovech. Naštěstí nešlo o realitu, ale o cvičení. S policisty a hasiči cvičili i zaměstnanci finančního úřadu, kteří si tak mohli vyzkoušet, co by je čekalo, kdyby taková situace někdy nastala.

 • Akce "RIVER"

  Daňová KOBRA zasahovala od 7. do 9. října 2014 na čtyřiceti místech České republiky. Případ s krycím názvem "RIVER" rozpracovali členové týmu KOBRA (Útvar odhalování korupce a finanční kriminality, Generální ředitelství cel a Generální finanční ředitelství) v úzké spolupráci s Finančně analytickým útvarem Ministerstva financí od poloviny března 2014.

 • Tisková konference daňové Kobry ve Zlíně

  Kobra odhalila rozsáhlý daňový únik a zabavila zboží podnikateli z Uherskohradišťska v celkové hodnotě 25 milionů korun. Jednalo se o zásoby toaletního papíru, papírových ubrousků a utěrek. K tomuto kroku přistoupila poté, kdy účelové jednání podnikatele směřovalo k tomu, že daň nebude řádně uhrazena.

 • Členové daňové Kobry zabránili stamilionovým únikům při obchodování s PHM

  Daňová Kobra opět zasáhla. Již v zárodku se podařilo zamezit možnému podvodu při obchodování s pohonnými hmotami. Analýza informací a jejich rychlá výměna mezi členy daňové Kobry (společný tým Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality, Generálního finančního ředitelství a Generálního ředitelství cel) a následný zásah u obchodníků s pohonnými hmotami zabránili škodě ve výši cca 650 milionů korun.

 • Tisková konference daňové Kobry k akci "OTHELLO"

  Daňová Kobra opět zasáhla. Záznam tiskové konference společného týmu Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality, Generálního finančního ředitelství a Generálního ředitelství cel.

 • Daňová Kobra poprvé zasahovala

  Daňová Kobra v tomto týdnu poprvé zasáhla. Podařilo se jí rozkrýt daňovou trestnou činnost a díky rychlé reakci a včasné výměně informací mezi členy daňové Kobry (společný tým Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality, Generálního finančního ředitelství a Generálního ředitelství cel) se podařilo zabránit škodě ve výši cca 270 milionů korun. Výsledkem akce, která odstartovala tuto středu, jsou kromě zachráněných finančních prostředků daňových poplatníků i 4 obviněné osoby z pokusu k trestnému činu zkrácení daně poplatku a podobné povinné platby.

 • Slovenská Kobra se potkala s českou, experti obou zemí si předali zkušenosti

  Specializovaný seminář k předávání zkušeností mezi slovenskou a českou "daňovou Kobrou" se dnes, 3. července 2014, uskutečnil na Ministerstvu vnitra. Semináře se účastnili zástupci policie, finanční správy a celníků z Česka i Slovenska. Smyslem bylo seznámit české partnery s metodou práce slovenských kolegů, porovnat možnosti operativní práce i legislativní úpravy, získat co nejvíce zkušeností z téměř dvouletého působení slovenské "daňové Kobry" a vyvarovat se úskalí, na která slovenská Kobra při svém rozjezdu narazila.

 • Ministr financí ocenil dvacítku TOP plátců daně z příjmů

  Ministerstvo financí ve spolupráci s Generálním finančním ředitelstvím uspořádalo dne 29.5.2014 v pořadí již dvanácté vyhlášení nejvýznamnějších poplatníků daně z příjmů právnických osob. Zástupci ministerstva financí a finanční správy se s představiteli společností, jako každý rok, setkali v reprezentačních prostorách Břevnovského kláštera.

 • Zkrácení DPH za 2,3 miliardy Kč

  Video GFŘ z tiskové konference. Kriminalisté Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality služby kriminální policie a vyšetřování (ÚOKFK) ve spolupráci s Vrchním státním zastupitelstvím v Olomouci od středečního rána (19. března 2014) prováděli na celém území ČR úkony trestního řízení, které souvisely s rozsáhlým zkrácením DPH při obchodováním s pohonnými hmotami. Škoda způsobená ČR byla předběžně vyčíslena na cca 2,3 miliardy korun.

 • Jan Knížek: Nová struktura české daňové správy

  Jan Knížek, ředitel Generálního finančního ředitelství, vysvětluje důvody a rozsah změn v organizační struktuře české daňové správy, které vejdou v platnost 1. ledna 2013 (video bylo natočeno 12. prosince 2012).

Aplikační služby