Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Cigarety táhnou, alkohol a káva už tolik ne

20. 10. 2015

Finanční úřad pro Karlovarský kraj realizoval dne 19. 10. 2015 dražbu zboží zabaveného letos v květnu v rámci společné akce Daňové Kobry pod krycím názvem Habu II. Vyšetřované daňové povinnosti se jejich dlužníkům nepodařilo uhradit a ke slovu tedy přišla nedobrovolná dražba tehdy zajištěného zboží.

V nabídce se ocitlo více jak 146 tisíc krabiček cigaret a jiných tabákových výrobků, skoro 900 lahví alkoholu, 5.400 balení nealkoholických nápojů, převážně energetických, 1.700 balení kávy různého druhu i hmotnosti, 70 dobíjecích kupónů a 300 kusů oděvních pásků. Podle očekávání se tabákové výrobky licitací po 50 tisících korunách prodaly během pěti minut za téměř 10 milionů korun a i tak se jednalo o výhodný nákup, neboť jejich celková tržní hodnota byla odhadována na více jak 13 milionů korun. V případě alkoholu a kávy k licitaci téměř nedocházelo a všechny položky se prakticky prodaly za vyvolávací ceny. V případě kožených a koženkových opasků po 45 korunách za kus se nenašel zájemce žádný a zboží tak přepadá do opakované dražby za ještě výhodnější vyvolávací cenu. Naopak bezproblémově se vydražily telefonní dobíjecí kupony za cenu 11 tisíc korun oproti jejich nominální hodnotě 23 tisíc korun.

Na internetových stránkách Finanční správy je dostupný přehled všech dražeb vyhlášených finančními úřady a do konce roku jich budou desítky. Nabízeny jsou rozličné komodity od nemovitostí, automobilů, oděvů, vybavení domácností, potravin až po hutní materiál. Také v exekučních skladech Finančního úřadu pro Karlovarský kraj čeká na svůj osud majetek v podobě nábytku, zahradního nářadí, obrazů, paroží nebo nákladní automobil, nakladač a vysokozdvižný vozík.

Video z dražby a ze skladu zabavených věcí