Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Perfektní spolupráce finanční a celní správy

8. 5. 2014

U příležitosti výročí deseti let fungování jednotek mobilního dohledu Celní správy České republiky obdržel Jiří Žežulka, zástupce generálního ředitele finanční správy, Pamětní plaketu Odboru dohledu.

Tato plaketa mu byla udělena za vysoké pracovní nasazení v rámci společného boje s daňovými úniky. Jak samo ocenění napovídá, mezi pracovníky finanční a celní správy funguje skvělá spolupráce. Pracovníci finanční a celní správy zapojení do boje s daňovými úniky se nejvíce potkávají mimo své kanceláře při jednotlivých kontrolních akcích.

Za celní správu se akcí předně účastní právě pracovníci mobilního dohledu, jejichž hlavními úkoly jsou kontroly zboží podléhající celnímu dohledu a kontroly přeprav vybraných výrobků. Z pohledu finanční správy jsou velmi důležité především asistenční činnosti, které jednotky dohledu zajišťují pro pracovníky územních finančních orgánů při terénních, kontrolně exekučních činnostech. Díky těmto akcím se podařilo za uplynulé tři roky zajistit majetek u rizikových daňových subjektů v hodnotě přesahující 1 miliardu korun.

"Jsem moc rád, že mohu tuto cenu převzít a velice si ji vážím. Přebírám ji jménem všech pracovníků Finanční správy České republiky, a to za skvělou a intenzivní práci, kterou dnes a denně odvádějí při boji s daňovými úniky", řekl u příležitosti akce, Jiří Žežulka, zástupce generálního ředitele finanční správy.

10 let fungování jednotek mobilního dohledu Celní správy ČR 10 let fungování jednotek mobilního dohledu Celní správy ČR