Finanční správa České republiky

Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Novinky 2014

 • Rušení faxů

  Finanční správa nebude počínaje 1. lednem 2015 přijímat podání prostřednictvím faxového zařízení. K tomuto opatření bylo přistoupeno z úsporných důvodů, neboť daňové subjekty přestaly prakticky využívat tento způsob podání.
 • Termíny uzavření daňových pokladen na konci roku 2014 a otevření na začátku roku 2015

  Posledním dnem pro příjem hotovosti v daňových pokladnách finančních úřadů a jejich územních pracovišť v roce 2014 bude středa 17.12.2014. Daňové pokladny budou opět otevřeny v pondělí 5.1.2015. Ve dnech, kdy budou pokladny uzavřeny, lze daň i nadále uhradit bezhotovostním převodem z účtu nebo poštovní poukázkou prostřednictvím České pošty.
 • Upozornění na phishingový útok

  Upozorňujeme vás na podvodné stránky Finanční správy ČR, které slouží k vylákání vašich osobních údajů (phishing), včetně údajů k platebním kartám. Odkaz na falešný web se šíří e-mailem, který obsahuje oznámení o nároku na vrácení daně v anglickém jazyce. Po otevření odkazu, který údajně slouží pro vrácení daně, je uživatel přesměrován na webové stránky, kde musí vyplnit formulář. Finanční správa nikdy nerozesílá emaily tohoto charakteru.

  Důrazně vám doporučujeme, abyste byli k emailům z neznámých zdrojů velmi obezřetní. Pokud máte podezření, že jste podvodný email obdrželi, nereagujte na něj.

 • Informace o činnosti Finanční správy ČR za rok 2013

 • Perfektní spolupráce finanční a celní správy

  U příležitosti výročí deseti let fungování jednotek mobilního dohledu Celní správy České republiky obdržel Jiří Žežulka, zástupce generálního ředitele finanční správy, Pamětní plaketu Odboru dohledu.
 • Zkrácení DPH za 2,3 miliardy Kč

  Kriminalisté Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality služby kriminální policie a vyšetřování (ÚOKFK) ve spolupráci s Vrchním státním zastupitelstvím v Olomouci od středečního rána (19. března 2014) prováděli na celém území České republiky úkony trestního řízení, které souvisely s rozsáhlým zkrácením DPH při obchodováním s pohonnými hmotami. Škoda způsobená České republice byla předběžně vyčíslena na cca 2,3 miliardy korun.

Aplikační služby